رشد تصادفات خراسان شمالی به علت افزایش سرعت خودروها است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، جعفر شهامت ظهر یک شنبه در مراسم تجلیل از فرهنگ یاران ترافیک خراسان شمالی، با بیان اینکه امروز ضریب ایمنی راه‌ها و جاده‌های استان به نسبت سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است، اظهار کرد: با اقداماتی که امروز با جدیت در دستور کار قرار گرفته انتظار می‌رود تا این […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، جعفر شهامت ظهر یک شنبه در مراسم تجلیل از فرهنگ یاران ترافیک خراسان شمالی، با بیان اینکه امروز ضریب ایمنی راه‌ها و جاده‌های استان به نسبت سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است، اظهار کرد: با اقداماتی که امروز با جدیت در دستور کار قرار گرفته انتظار می‌رود تا این رقم در آینده نزدیک به ۶۰ درصد برسد.
مدیرکل راهداری خراسان شمالی تصریح کرد: در سطح استان ۹۶ نقطه حادثه خیز وجود دارد که با تلاش صورت گرفته ۴۶ نقطه از این نقاط ایمن سازی شده؛ تمام تمرکز و ظرفیت اداره کل راهداری در جهت رفع نقاط حادثه خیز با قدرت ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه با همکاری پلیس راه و سازمان آموزش و پرورش بحث ایمن سازی مدارس حاشیه جاده‌ها نیز دنبال می‌شود، افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس اقدامات لازم برای ایمن سازی مدارس حاشیه جاده‌ها دنبال می‌شد که این روند با توجه به بازگشایی مدارس در نیمه اول آبان ماه سال جاری با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفته است.
شهامت در ادامه به محاسن سامانه سپهتن اشاره کرد و گفت: وجود این سامانه باعث شده تا اشراف بیشتری بر ناوگان حمل و نقل عمومی داشته باشیم به نحوی که به صورت هوشمند و آنلاین، این ناوگان رصد و پایش می‌شود.
مدیرکل راهداری خراسان شمالی همچنین با اشاره به اینکه در جاده‌های استان حدود ۵ میلیون ترافیک و ۲۰ میلیون مسافر و زائر تردد می‌کنند، خاطر نشان کرد: بدترین حوادث رانندگی در جاده‌ها بر اثر خواب آلودگی بوده است.
وی به افزایش نصب تابلوهای هشدار دهنده و علائم جاده‌ای در سطح جاده‌های استان اشاره کرد و افزود: شریان ایمنی راه‌های استان در آینده نزدیک به طول ۴۰۰ کیلومتر انجام خواهد شد که این موضوع در نوع خود کم نظیر است.
شهامت ادامه داد: سرعت متوسط در راه‌های استان با رشد ۵ درصدی مواجه است که همین موضوع باعث شده تا حوادث جاده‌ای افزایش پیدا کند؛ لذا از دستگاه‌های مسئول و خصوصاً رسانه‌ها انتظار می‌رود تا فرهنگ سازی لازم را در این حوزه انجام داده تا بتوانیم افزایش سرعت در جاده‌ها را به صورت مطلوبی کنترل کنیم.
مدیرکل راهداری خراسان شمالی در انتها به افزایش ۱۰ درصدی تصادفات منجر به فوت اشاره کرد و گفت: هدف اداره کل راهداری و پلیس این است که با ارتقا ضریب ایمنی بیشتر در راه‌ها، بتوانیم به مردم عزیز و زوار امام رضا (ع) به نحو مطلوب‌تری خدمت رسانی کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر