رشد جمعیت در سیستان و بلوچستان ۴۴ دهم درصد است

رضا راحت دهمرده در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار داشت: سیستان و بلوچستان ۳ میلیون و ۵۱ هزار و ۳۷۴ نفر جمعیت دارد که ۵۱ درصد این جمعیت در روستاها ساکن هستند. مدیر کل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین نرخ رشد جمعیت در استان ۴۴ دهم درصد است […]

رضا راحت دهمرده در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار داشت: سیستان و بلوچستان ۳ میلیون و ۵۱ هزار و ۳۷۴ نفر جمعیت دارد که ۵۱ درصد این جمعیت در روستاها ساکن هستند.
مدیر کل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین نرخ رشد جمعیت در استان ۴۴ دهم درصد است که این رقم در کشور ۲۰ درصد است.
دهمرده افزود: میانگین آمار کودکان و نوجوانان در استان ۱۴ و نیم درصد و جوانان ۵و ۹۹ دهم درصد بیشتر از آمار کشوری است.
وی با بیان اینکه ۶۳ درصد جمعیت استان سیستان و بلوچستان زیر ۲۴ سال سن دارند، تصریح کرد: آمار میان سالان ما هم ۱۶.۶ دهم درصد و ۳.۱۴ دهم درصد از کشور کمتر است.
مدیر کل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: جمعیت اساسی‌ترین نظام برنامه ریزی هر کشور است که سیاست‌های کلی هر منطقه را تعیین می‌کند.
دهمرده با اشاره به انتخابات در پیش رو، افزود: افرادی که شناسنامه آنها مفقود شده است می‌توانند تا دو هفته باقیمانده به فرآیند انتخابات با مراجعه به ثبت احوال در جهت صدور شناسنامه جدید اقدام کنند.