رشد ۵۰ درصدی کتابخانه‌‎های سیار طی ۲ سال اخیر دولت سیزدهم

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمد علی میرزایی ظهر یکشنبه در مراسم بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی که در سالن غدیر کتابخانه آیت الله خامنه ای قم برگزار شد اظهار داشت: ۷ هزار و ۵۰۰ نفر در عرصه کتاب و کتابخوانی در سراسر کشور فعالیت دارند. مدیر کل امور استان‌های نهادکتابخانه های عمومی کشور بیان […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمد علی میرزایی ظهر یکشنبه در مراسم بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی که در سالن غدیر کتابخانه آیت الله خامنه ای قم برگزار شد اظهار داشت: ۷ هزار و ۵۰۰ نفر در عرصه کتاب و کتابخوانی در سراسر کشور فعالیت دارند.
مدیر کل امور استان‌های نهادکتابخانه های عمومی کشور بیان داشت: ۳ هزار و ۷۰۰ کتابخانه فعال در سراسر کشور وجود دارد که زمینه ساز فرهنگ کتابخوانی در جامعه هستند.
میرزایی عنوان داشت: یکی از موضوعاتی که دولت سیزدهم به آن توجه دارد، رعایت موضوع عدالت فرهنگی در عرصه‌ها و بخش‌های مختلف است.
مدیر کل امور استان‌های نهادکتابخانه های عمومی کشور ابراز داشت: طی دو سال اخیر کتابخانه های سیار در کشور رشد ۵۰ درصدی داشتند که تلاش می‌شود تا پایان سال این آمار به دو برابر افزایش یابد.
میرزایی گفت: ۱۲ میلیون نفر در کتابخانه های عمومی کشور عضو هستند که از این تعداد ۲ میلیون نفر عضو فعال هستند که رشد ۲۵۰ برابری را شاهد بودیم.
مدیر کل امور استان‌های نهادکتابخانه های عمومی کشور عنوان داشت: طی دو سال اخیر ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نسخه کتاب به منابع موجود در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور اضافه شده و هم اکنون تعداد کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های عمومی کشور به ۵۰ میلیون نسخه رسیده است.
میرزایی با بیان اینکه کتابخانه‌ها به زمینه‌های مختلف فرهنگی می‌پردازند افزود: هم اکنون بیش از ۶۰ خدمت فرهنگی از سوی کتابخانه ها به مراجعان ارائه می‌شود.
وی بیان داشت به منظور تشویق و ترغیب کودکان و نوجوانان به امر کتابخوانی کتابخانه عمومی هدهد سفید به عنوان اولین کتابخانه ویژه کودکان راه‌اندازی شده است.

منبع : مهر نیوز