رطوبت ۹۰ درصدی نفس مردم آبادان و خرمشهر را گرفت

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، رطوبت ۹۰ درصدی در هوای شهرهای آبادان و خرمشهر تنفس عادی را در این دو شهر مشکل کرده است و راه رفتن را در این شرایط در فضای باز سخت کرده است. شرجی بودن، یعنی پر از نم و دم شدن هوا به همراه دمای بالا، پدیده‌ای است جوی در […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، رطوبت ۹۰ درصدی در هوای شهرهای آبادان و خرمشهر تنفس عادی را در این دو شهر مشکل کرده است و راه رفتن را در این شرایط در فضای باز سخت کرده است.
شرجی بودن، یعنی پر از نم و دم شدن هوا به همراه دمای بالا، پدیده‌ای است جوی در خلیج فارس و کرانه‌های آن و حتی برخی شهرهای ایران که معمولاً از فروردین و اردیبهشت آغاز می‌شود و تا اوایل فصل پاییز ادامه می‌یابد. واژه شرجی دگرگون شده واژه «شرقی» است و در آب و هوای شرجی به دلیل اشباع هوا از بخار آب، حالت دم کردگی به وجود می‌آید.
مدیرکل سازمان هواشناسی در همین زمینه گفت: در بررسی نقشه‌های پیش یابی تا اواسط هفته جریانات جنوب شرقی سبب افزایش رطوبت و شرجی در اغلب نقاط استان خواهد شد.
محمد سبزه زاری افزود: در بیست و چهار ساعت آینده آسمان شهرهای آبادان و خرمشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبارصبحگاهی پیش بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی خوزستان، رطوبت نسبی هوا در این منطقه را ۹۰ درصد اعلام کرد و افزود: در شبانه روز گذشته بیشترین دمای هوا در شهرهای آبادان و خرمشهر ۵۳ درجه و کمترین آن ۳۳ درجه سانتیگراد بوده است.