رعایت قانون از دستگاه‌های دولتی آغاز شود/لزوم فعال شدن اقتصاددریا

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت الله ابراهیم رئیسی شامگاه جمعه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گیلان با اشاره به برنامه‌های امروز خود در سفر به این استان امکان دیدارهای عمومی به دلیل شرایط کرونایی وجود نداشت و امیدواریم در آینده نزدیک این اتفاق رخ دهد. وی با بیان اینکه امروز وضعیت ابتلاء […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت الله ابراهیم رئیسی شامگاه جمعه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گیلان با اشاره به برنامه‌های امروز خود در سفر به این استان امکان دیدارهای عمومی به دلیل شرایط کرونایی وجود نداشت و امیدواریم در آینده نزدیک این اتفاق رخ دهد.

وی با بیان اینکه امروز وضعیت ابتلاء و فوتی‌های کرونا در کشور به حداقل رسیده است، افزود: همکاری‌ها در گیلان برای واکسیناسیون و صیانت بخشی از جان مردم استان بسیار مطلوب بوده و در رتبه‌های نخست قرار دارد.

حجت الاسلام رئیسی در ادامه با اشاره به اینکه زمان آغاز به کار دولت ۷۰۰ خانواده به دلیل کرونا داغدار می‌شدند اما عدد هم اکنون اندک است و باید به صفر نزدیک شود، ادامه داد: رعایت اصول بهداشتی به همه مردم تأکید می شود.

دستگاه‌های اداری بیش از همه باید قوانین را رعایت کنند

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اداری بیش از همه باید قوانین را رعایت کنند، تأکید کرد: برای احداث واحدهای فنی و بنا قوانین را رعایت کنند تا مردم نیز رعایت کنند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه دستگاه‌های دولتی باید تصرفات غیر قانونی سواحل را تا حد قانونی آن عقب نشینی کنند، تصریح کرد: ساحل یک حریم مشخص دارد و آزاد کردن سواحل مورد تاکید است.

وی ادامه داد: اینکه دستگاه‌ها مانع استفاده مردم از ساحل شوند پذیرفتنی نیست و اگر جایی نقض قانون شده و حریم ساحل اشغال شده باید آزادسازی شود.

نسبت به همه مردم احساس مسئولیت می‌کنم

رئیس جمهور با بیان اینکه نسبت به همه مردم چه آنها که به بنده رأی دادند چه آنها که رأی ندادند احساس مسئولیت می‌کنم افزود: نسبت به همه مردم و جوانان در تمام نقاط کشور و حتی ایرانیان خارج از کشور احساس مسئولیت می‌کنم. مردم گیلان دارای مواهب خدادادی مانند آب، هوا خاک و مردم خوب و مفاخر و سرداران و شهدا هستند که باید قدردان آن باشیم.

وی با اشاره به اینکه حفظ جنگل ضروری است و نباید کوچک‌ترین تعرضی به آن شود بیان کرد: باید با هرگونه جنگل خواری، زمین خواری و ساحل خواری مبارزه شود و نباید اجازه داد این گنجینه‌های الهی مورد تجاوز و دست درازی قرار گیرد.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه از مواهب طبیعی موجود در شهر رشت به درستی استفاده نشده است افزود: از ظرفیت دو رودخانه رشت که به طور طبیعی در این شهر وجود دارد به درستی استفاده نشده است لذا یکی از اقدامات عاجل ما در این سفر تشکیل و فعال شدن کارگروه جهت احیای این دو رودخانه و تالاب انزلی که جز سرمایه‌های کشور هستند، است.

پسماند در روستا و شهرهای گیلان شرایط خوبی ندارد

وی با بیان اینکه پسماند در روستا و شهرهای گیلان شرایط خوبی ندارد بیان کرد: این معضل مختص گیلان نیست و در مازندران نیز مدیریت پسماند مشکل دارد البته کارهایی شده اما شرایط فعلی اصلاً قابل قبول نیست و باید با اختصاص بودجه کافی این معضل حل شود.

آیت الله رئیسی فعال کردن بخش‌های استان در حوزه بهداشت و درمان، کشاورزی و دامداری، راه و حمل و نقل و ریل را مورد اشاره قرار داد و افزود: گیلان مرکز ارتباطی کشور برای فعال شدن زیرساخت‌های اقتصادی در منطقه شانگهای و اوراسیا است‌.

رئیس جمهور با تاکید بر بومی گزینی و به کار گیری نیروهای محلی بیان کرد: فعال شدن اقتصاد دریا، گردشگری و کشاورزی تولید و اشتغال را در استان رونق می‌دهد و نگرانی مردم نسبت به بیکاری جوانان رفع می‌شود و دولت نیز از این موضوع حمایت می‌کند.

منبع : مهر نیوز