رفع زمینه جنایات افغانستان به صورت ریشه‌ای توسط جامعه بین‌المللی

به گزارش سردبیر پرس، آیت الله علوی گرگانی در پیامی عملیات تروریستی مسجد شیعیان قندوز و شهادت جمع کثیری از نمازگزاران را محکوم کرد. متن پیام به این شرح است: باسمه تعالی قال‌الله تعالی: «و ما نقموا منهم الّا أن یؤمنوا بالله العزیز الحمید» جنایت ددمنشانه گروهک‌های تکفیری و معاند که منجر به خاک و […]

به گزارش سردبیر پرس، آیت الله علوی گرگانی در پیامی عملیات تروریستی مسجد شیعیان قندوز و شهادت جمع کثیری از نمازگزاران را محکوم کرد.
متن پیام به این شرح است:
باسمه تعالی
قال‌الله تعالی: «و ما نقموا منهم الّا أن یؤمنوا بالله العزیز الحمید»
جنایت ددمنشانه گروهک‌های تکفیری و معاند که منجر به خاک و خون کشیده شدن تعداد زیادی از نمازگزاران مظلوم و بی‌گناه افغانستان و شیعیان آن دیار گردید، قلب هر انسان آزادی‌خواه را به‌درد می‌آورد.
قطعاً تا زمانی که جامعه بین‌الملل درصدد مبارزه جدی با گروه‌های تکفیری نباشد و در مقابل این جنایات سکوت کرده و نظاره‌گر باشند و یا در برخی موارد به تقویت این‌گونه افکار پرداخته شود، این جنایات نیز دور از انتظار نخواهد بود.
اینجانب ضمن همدردی با بازماندگان جنایت مذکور در قندوز افغانستان و تسلیت به آنان و آرزوی اجر وافر برای شهدای این عملیات تروریستی، از کشورهای اسلامی و جامعه بین‌الملل می‌خواهم که زمینه این جنایات را به‌صورت ریشه‌ای برطرف کنند.
همچنین ضروری است که در کشور مظلوم افغانستان دولتی فراگیر که نماینده همه اقشار باشد و با رأی مستقیم آنان انتخاب شود، قدرت را در دست گرفته و با همکاری همه طوایف و مردم در جهت امنیت و آرامش و پیشرفت این کشور قدم بردارد.
امید است خداوند فرج حقیقی را برای مستضعفین جهان فراهم آورد.

منبع : مهر نیوز