رقابت ورزشکاران پاراتنیس‌روی‌میز با مدال‌داران پارالمپیک در قونیه

سرمربی تیم ملی پاراتنیس روی میز گفت: در حالی برای اولین بار عازم بازیهای کشورهای اسلامی می‌شویم که با حضور برترینهای دنیا شرایط سختی برای کسب مدال خواهیم داشت. ابراهیم واقفی در گفت وگو با سردبیر پرس، زمان اعزام تیم پاراتنیس به بازیهای کشورهای اسلامی را روز چهارشنبه ۱۹ مرداد با ۸ ورزشکار زن و […]

سرمربی تیم ملی پاراتنیس روی میز گفت: در حالی برای اولین بار عازم بازیهای کشورهای اسلامی می‌شویم که با حضور برترینهای دنیا شرایط سختی برای کسب مدال خواهیم داشت.

ابراهیم واقفی در گفت وگو با سردبیر پرس، زمان اعزام تیم پاراتنیس به بازیهای کشورهای اسلامی را روز چهارشنبه ۱۹ مرداد با ۸ ورزشکار زن و مرد عنوان کرد و افزود: برای حضور قدرتمند در این بازیها از ابتدای مرداد به صورت شبانه روز در اردوی آمادگی بودیم و با ۶ ساعت تمرین مداوم و تمرکز بر روی تکنیک و تاکتیک بازیکنان سعی کردیم تیم را به اوج آمادگی برسانیم تا بهترین نتیجه را در اولین حضورمان در بازیهای کشورهای اسلامی کسب کنیم.
وی در پاسخ به این پرسش که در کدام کلاس شانس کسب مدال داریم، گفت: در این دوره از بازیها ترکیه، اندونزی و مصر ۳ تیم قدرتمند در پاراتنیس‌روی میز هستند که عنوان اول تا سوم پارالمپیک توکیو را در این رشته دارند، به خصوص در کلاس ۴ که ورزشکار ترکیه قهرمان پارالمپیک توکیو است و کار سختی را برای رقابت با این حریف خواهیم داشت، البته امین صادقیان و حمید شیخ زاده در این کلاس جزو بهترین بازیکنان کشورمان هستند که امید زیادی برای کسب مدال توسط این دو ورزشکار داریم.
سرمربی تیم ملی پاراتنیس روی میز اظهار کرد: متاسفانه میزبان در این دوره بیشتر روی کلاس‌هایی برنامه‌ریزی کرده که خود صاحب مدال در سطح جهان و پارالمپیک است و این مساله کار را تا حدودی برای ما سخت کرده است، هر چند بازیکنان ما نیز توانایی کسب بهترین نتیجه در ترکیه را دارند.
واقفی همچنین درباره وضعیت مهدی معصومی و جواد فولادی در کلاس ۵ نیز گفت: در کلاس ۴ پیش‌بینی کسب مدال بیشتر از ۵ است، هر چند در این کلاس نیز از بازیکنان باتجربه و خوبی برخورداریم که امیدوارم با دست پر از این بازیها بازگردند.
وی در ارزیابی از وضعیت بانوان نیز در این دوره از بازیهای کشورهای اسلامی تصریح کرد: در کلاس ۹ و ۱۰ ایستاده بانوان تقریبا شرایط همانند مردان راضی کننده است و هر دو  دارای رنکینگ و از بازیکنان خوب این دو کلاس هستند، البته کشور میزبان با سرمایه گذاری خوبی که در پاراتنیس انجام داده و با گزینش کلاس‌ها سعی کرده عنوان قهرمانی را در بخش زنان و مردان به خود اختصاص دهد که بدون شک برای کسب مدال در این کلاس‌ها باید رقابت تنگاتنگی را به نمایش بگذاریم.
سرمربی تیم ملی پاراتنیس روی میز در پایان در خصوص وضعیت اردوهای آماده‌سازی ورزشکاران اعزامی به ترکیه، گفت: با همکاری فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک اردوهای خوبی از نظر کمی و کیفی برای آماده سازی ورزشکاران فراهم شده بود و مشکل خاصی وجود نداشت.
انتهای پیام