رمان شایسته تقدیر جایزه ادبی بوشهر منتشر شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، رمان «دوردست» نوشته میثم نبی به‌تازگی توسط انتشارات افراز منتشر و راهی بازار نشر شده است. این‌کتاب صد و یکمین عنوان مجموعه «ادبیات امروز ایران» است که این‌ناشر چاپ می‌کند و درباره زندگی نویسنده و روزنامه‌نگاری است که زندگی‌اش تحت تاثیر رمانی قرار می‌گیرد که مشغول نوشتن آن است. میثم […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، رمان «دوردست» نوشته میثم نبی به‌تازگی توسط انتشارات افراز منتشر و راهی بازار نشر شده است. این‌کتاب صد و یکمین عنوان مجموعه «ادبیات امروز ایران» است که این‌ناشر چاپ می‌کند و درباره زندگی نویسنده و روزنامه‌نگاری است که زندگی‌اش تحت تاثیر رمانی قرار می‌گیرد که مشغول نوشتن آن است.
میثم نبی نویسنده این‌کتاب، کارشناس ادبیات نمایشی و کارشناس ارشد تهیه کنندگی است. نمایشنامه «روایت عقل سرخ»، مجموعه داستان «دنیا در آغوش من است» و رمان «آلما» آثاری هستند که پیش‌تر از این‌نویسنده چاپ شده‌اند.
مولف کتاب می‌گوید آنچه رمان پیش‌رو به تصویر می‌کشد، تصویری از تنهایی انسان است؛ روایت کسانی که به‌دلیل عدم انطباق و تن‌دادن به کلیشه‌های مرسوم جامعه همواره از سوی اجتماع به حاشیه رانده می‌شوند و در اقلیت اند.
رمان «دوردست» با دستمایه قرار دادن چنین‌مضمونی در بستر یک‌زندگی شهری تبعات این‌نوع انتخاب خودخواسته را روایت می‌کند. در چنین‌موقعیتی مواجهه شخصیت اصلی داستان با مفهوم عشق او را به واکاوی دوباره زندگی‌اش فرا می خواند؛ این‌که آیا به مدد عشق می‌توان زندگی پر ملال را تاب آورد یا نه؟
«دوردست» سال ۹۸ و پیش از انتشار، به‌عنوان رمان شایسته تقدیر سومین جایزه ادبی بوشهر شناخته شد.
در بخشی از این‌کتاب آمده است:
«حتی اگر تمامی پیاده روهای شهر را هم در هوای برفی قدم می زد باز کافی اش نبود. زمان می خواست، زمانی بسیار طولانی. طولانی تر از هفته هایی که از این اتفاق گذشته بود.زمان بیشتر می خواست و خیابانهای بیشتری برای قدم زدن و فکر کردن به او که بعد این همه سال دوباره برگشته بود تا خط و ربط این قصه ناتمام را تمام کند.»
این‌رمان با ۲۲۳ صفحه و شمارگان ۳۰۰ نسخه منتشر شده است.

منبع : مهر نیوز