رمزارز فیس بوک قبل از عرضه شکست خورد

به گزارش سردبیر پرس به نقل از انگجت، این بانک قبلا با انجمن شریک شده بود و فرایند پایان دادن به فعالیت شرکت را آغاز می کند. بلومبرگ نیز هفته گذشته از مذاکرات برای فروش این پروژه خبر داده بود. یکی از سخنگویان انجمن دیم در آن زمان ادعا کرد گزارش مذکور اشتباه است. با […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از انگجت، این بانک قبلا با انجمن شریک شده بود و فرایند پایان دادن به فعالیت شرکت را آغاز می کند.
بلومبرگ نیز هفته گذشته از مذاکرات برای فروش این پروژه خبر داده بود. یکی از سخنگویان انجمن دیم در آن زمان ادعا کرد گزارش مذکور اشتباه است.
با فروش این پروژه تلاش های دوساله مارک زاکربرگ برای عرضه یک استیبل کوین پایان می یابد. هرچند انجمن دیم یک سازمان مجزا از فیس بوک و شرکت مادر آن(متا) بود، اما بخش اعظم سرمایه آن از فیس بوک فراهم می شد. زاکربرگ در سال ۲۰۱۹ در جلسه استماع کنگره درباره پروژه رمزارز خود گفت: تصور می کنم این چیزی است که باید بسازیم اما درک می کنم که درحال حاضر پیام رسان ایده آل برای این حوزه نیستم.
این انجمن قبلا «انجمن لیبرا» نام داشت و تصمیم داشت استیبل کوین مذکور را در ژانویه ۲۰۲۱ میلادی عرضه کند. اما با موانع متعددی از سوی قانونگذاران و رگولاتورهای سراسر جهان روبرو شد. در نتیجه پروژه بارها به تعویق افتاد و گستره آن نیز محدود تر شد.
یکی از نگرانی های اصلی مقامات ارشد آن بود که از دیم برای پولشویی و مقاصد غیرقانونی دیگر استفاده شود.
استوارت لوی مدیر ارشد اجرایی دیم در بیانیه ای رگولاتورهای آمریکایی را دلیل شکست خوردن این پروژه معرفی و از تلاش های شرکت برای کاهش ریسک دفاع کرد.