رهاسازی ٣٠ میلیون متر مکعب حق آبه تالاب بختگان

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، عطا پورشیرزاد ظهر چهارشنبه در آئین رهاسازی حق آبه تالاب بختگان بیان کرد: با توجه به اثرگذاری تالاب بختگان در منطقه این امیدواری وجود دارد که پس از رسیدن آب به این تالاب بزرگترین انجیرستان دیم جهان از طراوت این آب بهره مند شود. وی ادامه داد: رهاسازی حق آبه […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، عطا پورشیرزاد ظهر چهارشنبه در آئین رهاسازی حق آبه تالاب بختگان بیان کرد: با توجه به اثرگذاری تالاب بختگان در منطقه این امیدواری وجود دارد که پس از رسیدن آب به این تالاب بزرگترین انجیرستان دیم جهان از طراوت این آب بهره مند شود.
وی ادامه داد: رهاسازی حق آبه تالاب بختگان علاوه بر حفظ محیط زیست نقش ویژه ای در تعادل بخشی محیط زیستی نیز دارد.
وی ادامه داد: دستگاه‌های همکار با اداره کل محیط زیست استان همکاری خوبی در موضوع رهاسازی آب دارند البته امیداست دستورات لازم برای افزایش همکاری در این بخش نیز صادر گردد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس عنوان کرد: رهاسازی آب نه تنها عاملی برای دستیابی مردم به این آب خواهد شد بلکه شاهد احیا و حمایت تالاب‌ها نیز خواهیم بود.
به گفته او مردم به آگهی مناسبی در خصوص خطرات زیست محیطی دست‌یافته اند و همکاری خوبی نیز با محیط زیست در راستای حمایت از طرح‌های حمایتی و احیایی دارند.
پورشیرزاد تاکید کرد: بیش از ١۴ روز باید دریچه سد درودزن باز باشد تا ٣٠ میلیون متر مکعب حق آبه تالاب تأمین شود.

منبع : مهر نیوز