روایت نماینده کنگاور از سیل اخیر هرسین و خسارات وارده

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی گفت که سیل سه روز گذشته در هرسین برخی خانه های مسکونی را صد در صد تخریب کرده و بسیاری از زمین های کشاورزی و احشام مردم را از بین برده است. علی رضایی در گفت و گو با سردبیر، اظهار کرد: سه شب گذشته ساعت […]

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی گفت که سیل سه روز گذشته در هرسین برخی خانه های مسکونی را صد در صد تخریب کرده و بسیاری از زمین های کشاورزی و احشام مردم را از بین برده است.
علی رضایی در گفت و گو با سردبیر، اظهار کرد: سه شب گذشته ساعت ۹ شب به مدت ۲ ساعت بارندگی در شهرستان داشتیم که ۲۰ دقیقه از آن آنقدر سنگین بود که منجر به جاری شدن سیل شد و در اثر سیل، شهرستان هرسین و سه روستا خسارت زیادی در حد صد میلیارد تومان دیدند.
وی با بیان این که این سیل تلفات جانی نداشته است، اضافه کرد: با این حال برخی از خانه های مردم صد در صد تخریب شده و احشام، زمین های کشاورزی و اسباب و اثاثیه مردم نیز از بین رفته است.
رضایی با اشاره به بازدید میدانی خود از بخش های زلزله زده یادآور شد: برخی خانه های خشت و گلی که در مسیر سیلاب بودند تخریب شدند. پیاز و سیب زمینی و کلزا و همچنین انبارهای کشاورزی که در مسیر کانال آب بودند نیز تا حد زیادی خسارت دیدند و از بین رفتند.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به پیگیری های صورت گرفته برای پرداخت تسهیلات و وامهای بلاعوض و کم بهره به سیل زدگان یادآور شد: هلال احمر نیز در منطقه مستقر شده و در حال خدمات رسانی به مردم است که امیدواریم هر چه سریعتر وضعیت آنها سامان یابد.
انتهای پیام