روحانیون در مبحث هدایت دینی مسائل روز را تبیین کنند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی روز سه شنبه در دیدار با علما و روحانیون اهل تشیع و اهل سنت کردستان که به مناسبت آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی در مرکز بزرگ اسلامی سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در یکسال گذشته برای همه نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها یک سند […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی روز سه شنبه در دیدار با علما و روحانیون اهل تشیع و اهل سنت کردستان که به مناسبت آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی در مرکز بزرگ اسلامی سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در یکسال گذشته برای همه نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها یک سند بالا دستی تهیه شده و به همه نمایندگان این سند ابلاغ شده است.
وی گفت: در رابطه با مناطق قومی یک سند بالادستی جداگانه نیز آمده است و شرح وظایف در آن عنوان شده و در حال پیاده کردن این سند در استان کردستان هستیم.
این استاد حوزوی ادامه داد: همچنین یک سری وظایف برای نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها تعریف شده است که همگی ما ملزم به انجام آنها هستیم.
حجت الاسلام و المسلمین پورذهبی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی برای روحانیت سه وظیفه را تعریف فرموده اند، عنوان کرد: اولین وظیفه روحانیت از نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، «هدایت دینی» است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه باید در هدایت دینی مسائل به روز تبیین شود، گفت: دومین وظیفه روحانیت «هدایت سیاسی» است زیرا در اطراف ما اتفاقاتی می‌افتد و در این بین ما نمی‌توانیم نسبت به یک سری مسائل حساسیت داشته باشیم و نسبت به یک سری دیگر از مسائل حساسیتی نداشته باشیم.
وی با تاکید بر اینکه اگر مسلمانی در دنیا مورد اذیت قرار می‌گیرد باید از او حمایت شود و نگاه به مذهب طرف نباید اولویت نداشته باشد، یادآور شد: وظیفه سومی که امام خامنه ای به روحانیون محول کرده اند، «غمگساری و خدمت رسانی» به مردم است.
حجت الاسلام و المسلمین پورذهبی اظهار داشت: وقتی که همه ما به وظیفه خود به درستی عمل کنیم آن زمان جامعه تکان می‌خورد و از لحاظ معنوی و سیاسی حرکت می‌کند.

منبع : مهر نیوز