روحانیون سربازان بر خط جبهه فرهنگی هستند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده شامگاه چهارشنبه در آئین طلایه‌داران تبلیغ در سالن ولایت اردبیل اظهار کرد: به رغم مظلومیت، علما همواره در تبلیغ مبانی دینی و ارزشی پیشقدم بوده و در برابر هجمه‌های داخلی و خارجی خود را سپر بلا قرار دادند. وی تصریح کرد: در این مناطق به رغم آن […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده شامگاه چهارشنبه در آئین طلایه‌داران تبلیغ در سالن ولایت اردبیل اظهار کرد: به رغم مظلومیت، علما همواره در تبلیغ مبانی دینی و ارزشی پیشقدم بوده و در برابر هجمه‌های داخلی و خارجی خود را سپر بلا قرار دادند.
وی تصریح کرد: در این مناطق به رغم آن که انبیای الهی یا امام و پیشوایی نیامده، در سایه تلاش علما و روحانیون دین الهی پابرجا مانده و شاهد دعوت مردم به حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های اعتقادی هستیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل نقش علما و روحانیون را در مخاطب‌شناسی و جذب و جلب تشنگان معارف یادآور شد و گفت: به برکت خون سیدالشهدا (ع) در عرصه تبلیغ دستاوردهای خوبی را شاهد بودیم و ایام محرم نیز بهترین فرصت برای ساری و جاری کردن مبانی ارزشمند تبلیغ دینی و شریعت است.
حجت‌الاسلام جعفرزاده افزود: آنهایی که امروز دم از تبلیغ بدحجابی می‌زنند، به خوبی می‌دانند که حتی بانوان بدحجاب از معصیتی که انجام می‌دهند، با خبر بوده و به گناه آن واقف هستند در حالی که با تمیز قائل شدن بین عقل نظر و عقل عمل بهتر است معایب و کاستی‌ها برطرف شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: به برکت خون سیدالشهدا (ع) جریان‌سازی در مبانی ارزشی نظیر امر به معروف و نهی از منکر و جدا کردن مرز حرام و حلال را به شایستگی می‌بینیم و قطعاً عزاداری‌ها در این ماه در حقیقت مصداق روشنی از گرایش روح و عواطف انسان در مسیر خودسازی و زدودن گناهان است.
وی اضافه کرد: اگر امنیت، اقتصاد و حتی فرهنگ ما مردم‌پایه نباشد، محکوم به شکست هستیم و در جریان‌سازی‌های فرهنگی باید مشارکت و حضور مردم را به عینه مشاهده کنیم.
حجت‌الاسلام جعفرزاده بیان کرد: علما و روحانیون همواره از فرصت ماه محرم در تبلیغ مبانی دینی، اعتقادی و طرح مسائل فرهنگی استفاده می‌کنند و با درک خطر هویت‌سازی غرب با نگاه لیبرالیسم بهتر است فرهنگ دینی و اعتقادی مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرد.
وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: در بین تمام اقشار و نخبگان جامعه علما و روحانیون سربازان بر خط جبهه فرهنگی هستند که همواره از هویت‌های فرهنگی، ارزشی و اعتقادی صیانت می‌کنند.
حجت‌الاسلام جعفرزاده گفتمان‌سازی اندیشه ناب اسلامی در امر تبلیغ را بسیار مهم عنوان کرد و ادامه داد: باید با اولویت درد و نارسایی‌های جامعه بیان شود چرا که دشمن تلاش می‌کند با طرح مسائل غیرضرور مردم را از راه و مسیر اصلی دور کند.
وی با انتقاد از افرادی که حجاب را در برابر معیشت و مذاکره را در برابر تسلیم قرار دادند، تصریح کرد: هر زمان دشمن دوگانگی در جامعه ایجاد کند، قطعاً در پی نقشه شومی است و ما نباید در این دام خطرناک گرفتار شویم بلکه بهتر است با عقلانیت در این حوزه‌ها تصمیم‌گیری کنیم.
حجت‌الاسلام جعفرزاده گفت: هر چند برخی ضعف‌ها و کاستی‌ها در حوزه‌های اقتصادی و عملکردی مشهود و معلوم است اما بهتر است با نقد درست و در چارچوب قانون و مقررات در مسیر اصلاح حرکت کنیم وگرنه با ناامید کردن مردم کاری از پیش نخواهیم برد.
وی از علما و روحانیون خواست تا از تریبون تبلیغ دینی و ارزشی در ایام ماه محرم استفاده کرده و زمینه بیان دستاوردهای ارزشی نظام را فراهم کنند.
حجت‌الاسلام جعفرزاده افزود: دشمن تلاش می‌کند تا عزاداری‌های ما را بی‌هویت نشان داده و آرامش روحی و امنیت مردم را به هم بزند در حالی که بهتر است از فرصت ماه محرم در بیان درست و حقیقی مسائل مختلف استفاده کنیم.
وی توجه تام و تمام را به موضوع خانواده یادآور شد و خاطرنشان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی تلاش می‌کنند تا به استحکام نظام خانواده در ایران ضربه وارد کنند و از همین رو کم رنگ کردن روابط خانواده‌ها و اعضای خانواده جز هدف‌گذاری‌های آنها است که ما نباید اجازه دهیم این نقشه دشمن به واقعیت تبدیل شود.
حجت‌الاسلام جعفرزاده در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در حوزه‌های مختلف از حجاب و عفاف گرفته تا تبلیغ علیه فرزندآوری نقش شوم دشمن است در حالی که ما در شهر اردبیل گشت ارشادی سراغ نداریم اما با فضاسازی‌های کاذب و انتشار تصاویری غیرواقعی سعی می‌کنند تا مردم را نسبت به مبانی دینی بی‌اعتقاد نشان دهند.
وی با اظهار تأسف از اسقاط چنین در رحم مادر به دست عده‌ای بی‌خبر از مسائل اجتماعی و ارزشی بیان کرد: سالانه ۳۶۰ تا ۵۵۰ هزار اسقاط جنین در کشور رخ می‌دهد در حالی که اگر مسببان آن از عواقب قتل نفس با خبر باشند، هرگز به چنین اقدامی دست نمی‌زنند.
حجت‌الاسلام جعفرزاده خطر سالخوردگی و کاهش جمعیت جوان را یادآور شد و ادامه داد: در کنار سقط جنین، آنچه که آزاردهنده است عدم رغبت و انگیزه زوجین به فرزندآوری است که با تبلیغات مسموم هیچ خانواده‌های راغب به فرزندآوری نیست.
وی گفت: باید باطن‌گرایی در کنار ظاهرگرایی در عزاداری‌ها مورد توجه قرار گرفته و به موضوع امر به معروف و نهی از منکر به عنوان فلسفه قیام و نهضت سیدالشهدا (ع) توجه کنیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در پایان افزود: باید در کنار اقامه عزا بر پایه نمازهای جماعت و محافل انس با قرآن نیز در این ایام بیشتر مورد توجه قرار گیرد.