رودبار تنها شهرستان نارنجی گیلان است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، انوش دهنادی مقدم ظهر پنجشنبه در گفتگویی با اشاره به آخرین وضعیت رنگ بندی‌های کرونایی، اظهار کرد: با اعلام وزارت بهداشت در استان گیلان ۱۶ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها شهرستان رودبار نارنجی است، افزود: این وضعیت شکننده بوده و شهروندان […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، انوش دهنادی مقدم ظهر پنجشنبه در گفتگویی با اشاره به آخرین وضعیت رنگ بندی‌های کرونایی، اظهار کرد: با اعلام وزارت بهداشت در استان گیلان ۱۶ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها شهرستان رودبار نارنجی است، افزود: این وضعیت شکننده بوده و شهروندان باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه طی هفته‌های گذشته شاهد روند نزولی ابتلاء و بسترهای ناشی از کرونا در سطح استان بودیم، اضافه کرد: این وضعیت با مشارکت شهروندان و اصناف و تلاش کادر درمان و پرستاران مسیر شده است.
وی با تأکید بر اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید از سوی شهروندان جدی گرفته شود، ادامه داد: قطعاً سهل انگاری و عادی انگاری نسبت به این موضوع می‌تواند دوباره ما را به وضعیت سخت ابتدای امسال بازگرداند.
دهنادی مقدم با اشاره به ادامه روند واکسیناسیون گروه‌ها و رده‌های سنی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت در استان، افزود: حتی کسانی که واکسن زده‌اند هم مراقب باشند چرا که ممکن است انواع پیشرفته‌تری از کرونا در کمین باشد.