روزانه باید ۲۵۰۰ دوز واکسن در استان زنجان تزریق شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، پرویز قزلباش شامگاه دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه کرونا در استان همچنان شیوع دارد، گفت: زدن ماسک تنها خود مراقبتی است و باید همچنان بهداشت فردی و اجتماعی رعایت شود. وی با بیان اینکه نوبت تزریق واکسن به ۷۵ سال به بالا هم انجام می‌شود، اظهار […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، پرویز قزلباش شامگاه دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه کرونا در استان همچنان شیوع دارد، گفت: زدن ماسک تنها خود مراقبتی است و باید همچنان بهداشت فردی و اجتماعی رعایت شود.

وی با بیان اینکه نوبت تزریق واکسن به ۷۵ سال به بالا هم انجام می‌شود، اظهار کرد: روزانه باید دو هزار و ۵۰۰ دوز واکسن در استان زنجان تزریق شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه در استان زنجان ۳۰ مرکز تجمیعی واکسیناسیون با دو اکیپ واکسیناسیون و دو لاین خودرویی برای هر مرکز برای تزریق واکسن به گروه سنی بالای ۷۵ سال در نظر گرفته شده است، گفت: بیش از ۱۴ هزار سالمند بالای ۷۵ سال به بالا در استان وجود دارد.

قزلباش تاکید کرد: سایر گروه‌های سنی هم در استان زنجان برای تزریق واکسن در سامانه سیب ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه تعداد بستری‌های کرونا هم در استان کاهش یافته است، افزود: کرونا در استان به صورت ملایم در حال کاهش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه استان زنجان شهرستان قرمز ندارد، گفت: پنج شهرستان زنجان وضعیت نارنجی داشته و سه شهرستان هم وضعیت زرد دارند.

قزلباش با بیان اینکه مردم باید بر این امر اذعان داشته باشند که کرونا تمام نشده و از هر گونه دورهمی باید خودداری کنند، تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد این بیماران بدحال هستند.

وی با بیان اینکه برای رفع بیماری کرونا همه مردم باید همکاری کنند، گفت: باید رعایت بهداشتی و فردی در استان تقویت شود.