روزانه ۱۵۰ هزار بشکه نفت در هرمزگان تولید می‌شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، جواد اوجی وزیر نفت شب پنجشنبه در جلسه شورای اداری با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور و جمعی از وزرای دولت در بندرعباس اظهار داشت: وضعیت فعلی در هرمزگان در حوزه نفت و گاز ۳۹ میدان نفتی و گازی است. وی افزود: تولید نفت از این استان در طول […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، جواد اوجی وزیر نفت شب پنجشنبه در جلسه شورای اداری با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور و جمعی از وزرای دولت در بندرعباس اظهار داشت: وضعیت فعلی در هرمزگان در حوزه نفت و گاز ۳۹ میدان نفتی و گازی است.
وی افزود: تولید نفت از این استان در طول روز ۱۵۰ هزار بشکه و روزانه ۱۷ میلیون متر مکعب گاز است که در سه سال آینده بهره‌برداری ۳ برابر خواهد شد.
وزیر نفت با اشاره به وضعیت گازرسانی در استان هرمزگان نسبت به جمعیت شهری گفت: ۱۰ هزار میلیارد تومان برای گازرسانی بودجه دیده‌ایم و قول می‌دهیم تا پایان ۱۴۰۱، ۳۶ روستا پایان یابد و ۴ خط انتقال توزیع گاز را پایان می‌دهیم.
اوجی ادامه داد: در پالایشگاه نفت ستاره و بندرعباس و لاوان و فوق سنگین قشم روزی ۸۰۰ هزار بشکه در حال پالایش است که ۳۸ درصد کل پالایش کشور است که تا پایان دولت دو برابر خواهد شد.
وی تصریح کرد: ۱۰۴۵ میلیارد تومان در وزارت نفت و شرکت‌های تابعه به پروژه‌های مسؤولیت‌های اجتماعی اختصاص داده‌ایم که ۶۵۰ میلیارد آن صرف تکمیل بیمارستان ۲۴۵ تختخواب نفت ستاره خلیج فارس خواهد شد.
وزیر نفت افزود: ۱۰۰ میلیارد تومان برای مجتمع‌های ورزشی روستایی و شهری اختصاص خواهیم داد.