روسیه: برای به رسمیت شناختن طالبان هنوز خیلی زود است

به گزارش سردبیر پرس به نقل از ایتارتاس، «سرگئی ورشینین» معاون وزارت خارجه روسیه، بعد از مذاکراتی که با مقامات هند داشت، گفت دو کشور متفق القول هستند که برای به رسمیت شناختن طالبان هنوز خیلی زود است. وی در این باره افزود: مواضع ما از بسیاری جهات مشابه و یکسان است. دهلی نو هم […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از ایتارتاس، «سرگئی ورشینین» معاون وزارت خارجه روسیه، بعد از مذاکراتی که با مقامات هند داشت، گفت دو کشور متفق القول هستند که برای به رسمیت شناختن طالبان هنوز خیلی زود است.
وی در این باره افزود: مواضع ما از بسیاری جهات مشابه و یکسان است. دهلی نو هم معتقد است که هنوز زود است درباره به رسمیت شناختن دولت فعلی کابل گفتگو کنیم.
ورشینین ادامه داد: انتظار داریم رهبری فعلی افغانستان، تعهداتی را که به انجامشان ملزم شده اند، به طور کامل اجرا کنند به ویژه آن بخشی که به تشکیل دولت فراگیر و دیگر مسائل ازجمله در حوزه حقوق بشر مرتبط است.
با این حال، این مقام روس افزود که مسکو و دهلی نو تأمین کمک های بشردوستانه به مردم افغانستان را ضروری می دانند.
وی در توضیح این مطلب افزود: واضح است که این کمک ها باید در روندی ادامه دار ارائه شود آن هم به دلایلی از جمله اینکه حضور ۲۰ ساله آمریکایی ها و متحدانشان در افغانستان به وضعیت اسفناک این روزها منجر شده است.
روسیه پیشتر هم هشدار داده بود که عدم آزادسازی دارایی های افغانستان از سوی آمریکا، به ورشکسته شدن نظام بانکی افغانستان منجر خواهد شد.