روسیه پیشنهاد آتش‌بس در شرق اوکراین را رد کرد

به گزارش سردبیر پرس به نقل از رویترز، «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین در سخنانی اعلام کرد که روسیه پیشنهاد برقراری آتش‌بس همزمان با برگزاری مراسم‌های «عید پاک مسیحیان ارتدکس» را رد کرده است. زلنسکی این اظهارات را به صورت ویدئویی مطرح کرد و گفت که با توجه به آنکه مراسم عید پاک ارتدکس از اواخر […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از رویترز، «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین در سخنانی اعلام کرد که روسیه پیشنهاد برقراری آتش‌بس همزمان با برگزاری مراسم‌های «عید پاک مسیحیان ارتدکس» را رد کرده است.

زلنسکی این اظهارات را به صورت ویدئویی مطرح کرد و گفت که با توجه به آنکه مراسم عید پاک ارتدکس از اواخر روز شنبه تا صبح یکشنبه آغاز می‌شود، کیف پیشنهاد برقراری آتش بس را به طرف روسی داده، اما مسکو چنین آتش بسی را نپذیرفته است.

رئیس جمهور اوکراین در سخنان خود همچنین به کمک‌های تسلیحاتی کشورهای غربی نیز اشاره کرد و در این ارتباط گفت: متحدان غربی شروع به تحویل تسلیحاتی کرده‌اند که به نجات جان هزاران نفر کمک خواهد کرد.

روز جمعه همچنین خبرگزاری‌ها تائید کردند که برخی از کشورها سفارت‌خانه‌های خود را به کیف بازکرده‌اند، زیرا در هفته‌های اخیر ارتش روسیه نیروهای خود را از اطراف کیف به مناطق شرق اوکراین منتقل کرده و در حال حاضر کانون نبردها و درگیری‌های اوکراین به جای کیف در مناطق و استان‌های شرقی این کشور متمرکز شده است. پیشتر نیز ولادیمیر پوتین اعلام کرده بود که ارتش روسیه توانسته به اهداف موردنظرش در بندر ماریوپل دست یابد.

منبع : مهر نیوز