روش‌های سنتی جوابگوی مدیریت حوزه ترافیک شهر کرمانشاه نیست

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمد حیدری ظهر چهارشنبه در مراسم رونمایی از خودرو هوشمند کنترل ترافیک در شهر کرمانشاه، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در معابر شهر کرمانشاه وجود دارد و همین مسئله موجب تخلفات ساکن می‌شود وجود بافت سنتی و قدیمی در این شهر است. وی افزود: وجود بافت قدیمی بسترساز بی‌انضباطی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمد حیدری ظهر چهارشنبه در مراسم رونمایی از خودرو هوشمند کنترل ترافیک در شهر کرمانشاه، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در معابر شهر کرمانشاه وجود دارد و همین مسئله موجب تخلفات ساکن می‌شود وجود بافت سنتی و قدیمی در این شهر است.
وی افزود: وجود بافت قدیمی بسترساز بی‌انضباطی در حوزه ترافیک و عدم روان سازی ترافیک در معابر شهری کرمانشاه می‌شود و بنابراین در راستای حل این معضل به دنبال استفاده از فناوری‌های متناسب بودیم.
رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه تصریح کرد: یکی از این فناوری‌های بروز که می‌تواند در کنار روش سنتی، تخلفات ساکن را مدیریت و ثبت کند استفاده از خودرو سامانه مکانیزه ثبت تخلفات ساکن است که امروز شاهد بهره‌برداری و استفاده از آن در شهر کرمانشاه هستیم.
حیدری بیان کرد: این خودرو تخلفاتی از جمله پارک دوبل، توقف در معابر، اطراف میادین، خطوط عابر پیاده و… را ثبت و بعد از ارسال مشخصات خودروی متخلف به مرکز و تأیید شدن آن پیامک تخلف در مدت سه دقیقه برای مالک وسیله نقلیه متخلف ارسال می‌شود.
وی تاکید کرد: در کنار این راهکار باید احداث و استفاده از پارکینگ در دستور کار قرار گیرد تا وضعیت انضباطی مناسبی در شهر کرمانشاه ایجاد شود.
۶۵ درصد تصادفات منجر به فوت در بزرگراه‌های کرمانشاه رخ می‌دهد
حیدری با بیان اینکه سه شبکه بزرگراهی به طول ۲۷ کیلومتر در شهر کرمانشاه قرار دارد، بیان کرد: سال گذشته ۹۷ نفر در تصادفات جاده‌ای مرکز این استان فوت شدند که از این تعداد ۶۷ نفر معادل ۶۵ درصد تصادفات منجر به فوت در این بزرگراه‌ها رخ داده است.
وی به نقش سرعت غیر مجاز در این شبکه‌های بزرگراهی و ارتباط مستقیم آن با تلفات اشاره کرد و گفت: برای به حداقل رساندن آمار تصادفات منجر به فوت در حال نصب و راه‌اندازی ۱۷ دستگاه دوربین ثابت هوشمند جدید در این بزرگراه‌ها هستیم و نیز در حال برطرف ساختن نواقص ۱۰ دستگاه دوربینی هستیم که از سال‌های قبل وجود داشت.
رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه با تأکید بر اینکه رعایت ۲ مؤلفه کلیدی ایمنی و انضباط ترافیک موجب کاهش حوادث ترافیکی می‌شود، افزود: عدم تناسب زیرساخت‌ها با توجه به وجود ۶۷۰ هزار دستگاه خودروی پلاک بومی در استان کرمانشاه و همچنین رفتار کاربران ترافیک در مدیریت حوزه ترافیک کرمانشاه بسیار تأثیرگذار است.

منبع : مهر نیوز