رونالدو رکورد پرسپولیس را شکست/ النصر پرطرفدارترین تیم آسیا شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی فوتبال جهان سرانجام با عقد قراردادی تا سال ۲۰۲۵ به تیم النصر عربستان پیوست و روز گذشته مراسم معارفه این بازیکن با حضور هواداران در مجموعه ورزشی «مرسول پارک» ریاض برگزار شد. رونالدو با حضور در النصر، به پردرآمدترین فوتبالیست جهان تبدیل شد و قرارداد سالانه […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی فوتبال جهان سرانجام با عقد قراردادی تا سال ۲۰۲۵ به تیم النصر عربستان پیوست و روز گذشته مراسم معارفه این بازیکن با حضور هواداران در مجموعه ورزشی «مرسول پارک» ریاض برگزار شد.
رونالدو با حضور در النصر، به پردرآمدترین فوتبالیست جهان تبدیل شد و قرارداد سالانه او حدود ۱۰۰ میلیون یورو است.
النصر البته همانطور که پیش بینی می‌شد با رونالدو توجه تمام رسانه‌های جهان را به خود جلب کرد و تصاویر و خبرهای مربوط به حضور این اسطوره پرتغالی در عربستان در سراسر دنیا مخابره شد.
یکی از اولین تأثیرات حضور رونالدو در باشگاه عربستانی افزایش تعداد دنبال کنندگان این تیم در اینستاگرام و توئیتر بود. النصر تا پیش از عقد قرارداد با رونالدو کمتر از ۱ میلیون نفر دنبال کننده در اینستاگرام داشت اما در یک هفته، این تعداد به چند میلیون نفر رسید.
تا ظهر امروز چهارشنبه تعداد فالوئرهای باشگاه النصر در اینستاگرام به ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر رسیده است. النصر با این تعداد دنبال کننده، باشگاه پرسپولیس ایران را هم که مدتها با ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار فالوئر در صدر باشگاه‌های آسیا قرار داشت، رد کرد.
النصری ها که کُری سنگینی با تیم الهلال رقیب سنتی خود در عربستان دارند، همان چند روز پیش این باشگاه را هم در اینستاگرام پشت سر گذاشتند. الهلال در حال حاضر ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار دنبال کننده دارد.
اما باشگاه استقلال ایران را هم می‌توان در زمره تیم‌های پرطرفدار در آسیا دانست چرا که آنها هم ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار فالوئر در اینستاگرام دارند.
باشگاه‌های محبوب و موفق آسیا در اینستاگرام عبارتند از:
عربستانالنصر: ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفرالهلال: ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفرالاتحاد: ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفرالاهلی: ۷۸۸ هزار نفر
ایرانپرسپولیس: ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار نفراستقلال: ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفرتراکتور: ۸۵۰ هزار نفرسپاهان: ۲۹۴ هزار نفر
اماراتالعین: ۳۴۳ هزار نفرالنصر: ۹۳ هزار نفرالوصل: ۱۰۶ هزار نفر
قطرالسد: ۲۴۸ هزار نفرالدحیل: ۱۴۹ هزار نفر
ژاپناوراواردز: ۱۴۱ هزار نفرویسل کوبه: ۲۸۵ هزار نفر‌اف سی توکیو: ۹۱ هزار نفریوکوهاما: ۴۵ هزار نفر
کره جنوبیپوهانگ استیلرز: ۳۳ هزار نفراف. سی سئول: ۴۴ هزار نفرسوان سامسونگ: ۵۰ هزار نفر
البته در کشورهای دیگر از جمله اندونزی و هندوستان هم هستند باشگاه‌هایی که دنبال کنندگان بالایی دارند اما در سطح قاره آسیا نام چندان شناخته شده‌ای نیستند:
پرسیب بوندانگ اندونزی: ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار نفرپرسیجا اندونزی: ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفرکرالا هند: ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفرجوهر دارالتعظیم مالزی: ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر