روند افزایش موارد بستری های کرونا در ایلام نگران کننده است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، جمیل صادقی فر ظهر سه شنبه در بیست و دومین جلسه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا اظهار کرد: حضور کنترل نشده مردم در جشن‌های عروسی و آرامستان ها به صورت گروهی و بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک یکی از عوامل اصلی انتقال […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، جمیل صادقی فر ظهر سه شنبه در بیست و دومین جلسه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا اظهار کرد: حضور کنترل نشده مردم در جشن‌های عروسی و آرامستان ها به صورت گروهی و بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک یکی از عوامل اصلی انتقال بیماری در سطح استان است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام افزود: با جهش چرخه ویروس مواجه هستیم و در هفته دوم فروردین ماه ۲۰۳ فرد مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده و این در حالی بود که این میزان در هفته نخست ۱۲۰ نفر بوه است.

وی هشدار داد: روند افزایش موارد بستری های کرونا به شدت نگران کننده است و باید با عزم همگانی از عواقب خطرناک و روزهای بحرانی در پیش رو جلوگیری کنیم.

صادقی فر از مردم خواست برای کاهش شیوع و قطع زنجیره کرونا با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اهتمام داشته باشند.

وی افزود: محدودیت و تعطیلی گروه شغلی ۲، ۳ و ۴ در شهرهای قرمز باید به صورت کامل و جدی اعمال شود و فعالیت گروه‌های شغلی یک که با شرط رعایت پروتکل‌ها بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مجاز به فعالیت هستند، به صورت کامل و دقیق رصد شود.