رونق جشنواره‌های گردشگری در خلخال

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی درویشی بعد از ظهر پنجشنبه در بازدید از محل اجرای برنامه نوروزگاهی شهرستان خلخال اظهار کرد: پس از ۲ سال رکود و توقف برنامه‌های شاد و نشاط‌آور به دلیل محدودیت‌های کرونایی، در ۲ ماه گذشته برگزاری این جشنواره‌ها در خلخال رونقی دوباره گرفته است. وی تصریح کرد: از بهمن […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی درویشی بعد از ظهر پنجشنبه در بازدید از محل اجرای برنامه نوروزگاهی شهرستان خلخال اظهار کرد: پس از ۲ سال رکود و توقف برنامه‌های شاد و نشاط‌آور به دلیل محدودیت‌های کرونایی، در ۲ ماه گذشته برگزاری این جشنواره‌ها در خلخال رونقی دوباره گرفته است.

وی تصریح کرد: از بهمن ماه سال گذشته تاکنون پنج جشنواره با عناوین مختلف با هدف ایجاد نشاط اجتماعی در این شهرستان برگزار شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خلخال گفت: این جشنواره‌ها با همکاری بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و تشکل‌های مردمی با هدف احیای آئین‌های سنتی منطقه، استفاده از ظرفیت‌های طبیعی تمام فصول سال و معرفی جاذبه‌های گردشگری به مسافران برگزار می‌شود.

درویشی افزود: امروز جشنواره‌ای با عنوان نوروزگاه ۲ با همکاری دهیاری و شورای اسلامی روستای خوجین در محل منطقه نمونه گردشگری ازناو برگزار شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: جشنواره نوروزگاه سه نیز قرار است جمعه ۱۲ فروردین در روستای هدف گردشگری خمس و نوروزگاه چهارشنبه در روستای باستانی شال در بخش شاهرود برگزار شود.

درویشی هدف از برگزاری این جشنواره‌ها را ایجاد شور و نشاط اجتماعی در جامعه، تشویق مردم به بیرون آمدن از خانه در روزهای آغازین بهار، ارتقا سطح تحرک در جامعه و استفاده از طبیعت زمستانی و بهاری زیبای منطقه عنوان کرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خلخال اضافه کرد: در جشنواره نوروزگاه ۲ ازناو خلخال برنامه‌های شاد و متنوعی از جمله موسیقی محلی، آئین سنتی عروس بران، چمچه گلین و مسابقه اجرا و با هدایایی از میهمانان و گردشگران نوروزی تجلیل شد.