رونمایی از جدیدترین اثر خواننده سلام فرمانده

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی نصیبی ظهر سه شنبه در نشست خبری اجلاس پیر غلامان حسینی در گیلان، اظهار کرد: میزبانی اجلاس بیستم پیر غلامان حسینی فرصت مغتنمی برای گیلان است تا ظرفیت‌های هویتی، فرهنگی و مذهبی را معرفی کند. وی از برگزاری کنگره شهدای مداح در گیلان خبر داد و افزود: در راستای […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی نصیبی ظهر سه شنبه در نشست خبری اجلاس پیر غلامان حسینی در گیلان، اظهار کرد: میزبانی اجلاس بیستم پیر غلامان حسینی فرصت مغتنمی برای گیلان است تا ظرفیت‌های هویتی، فرهنگی و مذهبی را معرفی کند.
وی از برگزاری کنگره شهدای مداح در گیلان خبر داد و افزود: در راستای کنگره ۸ هزار شهید گیلان و بیستمین اجلاس پیر غلامان حسینی این کنگره برگزار می‌شود.
مسئول بسیج مداحان گیلان با اشاره به وجود بابرکت ۸۰ شهید مداح در استان بیان کرد: تجدید میثاق و گلباران مزار شهدای رشت توسط پیر غلامان ملی و بین المللی از دیگر برنامه‌های اجلاس بیستم است.
نصیبی با بیان اینکه شب‌های عملیات در کنگره شهدای مداح شبیه سازی می‌شود، گفت: مداحان رزمنده دفاع مقدس اتفاقات و خاطرات شب‌های عملیات را بازخوانی می‌کنند.
وی از رونمایی جدیدترین اثر خواننده سلام فرمانده با موضوع پیر غلامان حسینی خبر داد و افزود: این سرود ساخته ابوذر روحی و متشکل از دهه هشتادی‌ها و نودی ها بوده و در کنگره شهدای مداح رونمایی می‌شود.
اجلاس پیر غلامان حسینی رویکرد مردم محورانه دارد
«تقی ربانی» مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز در این نشست اظهار کرد: تبیین جایگاه واقعی گیلان در ابعاد مختلف می‌تواند دستاورد مهم اجلاس بیستم باشد.
وی با اشاره به انسجام، همدلی و همراهی مسئولان گیلان در اجرای برنامه‌های اجلاس بیستم، افزود: گیلان آماده برگزاری باشکوه بیستمین اجلاس بین المللی پیر غلامان حسینی است.
مدیرکل صدا و سیمای گیلان با تاکید بر لزوم حضور حداکثری مردم اجلاس پیر غلامان حسینی در استان بیان کرد: اجلاس پیر غلامان حسینی رویکرد مردم محورانه دارد و برنامه‌های این اجلاس مردمی است.
تجلیل از ۱۵ بانوی مداح و ستایشگر
«زهرا یعقوب نژاد» مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان و مسئول بانوان اجلاس پیر غلامان حسینی هم در این نشست اظهار کرد: اولین اجلاسیه پیر غلامان حسینی ویژه بانوان در اجلاس بیستم اتفاق خوبی برای جامعه زنان است.
وی با اشاره به همایش ویژه بانوان اجلاس پیر غلامان حسینی در گیلان، افزود: این همایش ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۱۲ مهر در مرقد مطهر فاطمه اخری رشت برگزار می‌شود.
مسئول بانوان اجلاس پیر غلامان حسینی گیلان با اشاره به جایگاه و منزلت خواهر امام رضا (ع) بیان کرد: معرفی فاطمه اخری (س) خواهر گرانقدر امام رضا علیه السلام از مهم‌ترین اهداف ویژه برنامه اجلاس بیستم است.
یعقوب نژاد با اشاره به حضور ۱۵۰ بانوی ستایشگر از سراسر کشور به گیلان اضافه کرد: علاوه بر مهمانان کشوری، ۱۵۰ بانوی گیلانی هم در ویژه برنامه بانوان شرکت دارند.
وی از تجلیل ۱۵ بانوی ستایشگر شاخص در همایش ویژه بانوان اجلاس بیستم خبر داد و افزود: از این تعداد ۵ بانو برای گیلان هستند.

منبع : خبرگزاری مهر