رونمایی از فاز ۲ و ۳ سامانه کشاورزی هوشمند در البرز

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مجتبی عبداللهی در مراسم رونمایی از فاز دوم و سوم سامانه کشاورزی هوشمند که بعد از ظهر سه شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر، با اشاره به اینکه بخش اول این سامانه به تشخیص تغییرات کاربری اراضی پرداخت، افزود: در مراحل بعدی نیز […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مجتبی عبداللهی در مراسم رونمایی از فاز دوم و سوم سامانه کشاورزی هوشمند که بعد از ظهر سه شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر، با اشاره به اینکه بخش اول این سامانه به تشخیص تغییرات کاربری اراضی پرداخت، افزود: در مراحل بعدی نیز سامانه‌های تخمین سطح زیر کشت و پایش هوشمند کشاورزی به مرحله اجرا در آمد.
وی ادامه داد: طراحی و اجرای این فناوری و تکنولوژی نوین قابل تقدیر است و حضور و وجود چنین مبتکرانه را در البرز ارج می نهیم.
عبداللهی گفت: اراضی کشاورزی بعنوان میراث گرانبهای ما برای نسل‌های آینده هستند که متأسفانه طی سال‌های اخیر بخش بالایی از آنها دستخوش تغییر کاربری شده‌اند.
وی افزود: عدم نظارت دقیق بر روند ساخت و سازهای غیر مجاز و تغییر کاربری اراضی کشاورزی به باغ ویلاهای شخصی، اکنون چالش‌های متعددی را در هویت باغشهری استان ایجاد کرده است.
استاندار البرز گفت: اکنون ریاست جمهوری و رئیس قوه قضائیه برای مقابله با تغییر کاربری غیرمجاز اراضی به جد وارد عمل شده‌اند و این اهتمام، ما را بر آن داشته که با جدیت بیشتری به رصد امور بپردازیم.
وی افزود: امید است با بهره گیری از این سامانه هوشمند، بتوانیم اراضی کشاورزی استان را حفظ و حراست کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر