رویداد «هیئت و محله» طی ماه محرم در کرمانشاه برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام یوسف احمدی ظهر جمعه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجد جامع شهر کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی با توجه به منویات مقام معظم رهبری در امور فرهنگی دارای مسئولیت است و در کارگروه آسیب‌های اجتماعی وزارت کشور نیز عضو […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام یوسف احمدی ظهر جمعه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجد جامع شهر کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی با توجه به منویات مقام معظم رهبری در امور فرهنگی دارای مسئولیت است و در کارگروه آسیب‌های اجتماعی وزارت کشور نیز عضو است.
وی افزود: طی سال گذشته ۲ مهرواره محله همدل و اوج با محوریت امامان محله و مساجد برگزار و بیش از ۲ هزار مسئله توسط مردم به سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه ارسال شد که بخشی از آنان توسط امامان محله در راستای رفع مشکلات مردم انجام گرفت.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: متأسفانه برخی مساجد در شهر کرمانشاه به دلیل اختلاف هیئت امنا دارای مشکلاتی هستند که باعث برهم خوردن نظم شده‌اند و حضور مردم کم رنگ شده و با توجه به منویات مقام معظم رهبری که مسجد پایگاه اجتماعی است در تلاش هستیم مشکلات این مساجد را بر طرف کنیم.
احمدی با اشاره به اینکه در راستای مشارکت بانوان در حل مشکلات فرهنگی استان کرمانشاه نهضت پیشرفت بانوان راه اندازی شده است، گفت: یک هزار و ۸۰۰ نفر در نهضت پیشرفت بانوان استان کرمانشاه فعال هستند که دوره‌های آموزشی لازم برای آنان برگزار و در برنامه‌های فرهنگی و مذهبی فعالیت دارند.
وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های مختلف در ماه محرم، خاطر نشان کرد: ۲ رویداد «هیئت و محله» و «ذبح عظیم» در دهه نخست محرم با محوریت هیئت‌های مذهبی در استان کرمانشاه برگزار می‌شود که محوریت آنان کمک به نیازمندان محلات است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه بیان کرد: برای اولین بار روضه سکوت مخصوص ناشنوایان در شهر کرمانشاه برگزار خواهد شد که این افراد نیز از روضه سیدالشهدا (ع) بهره مند شوند و همچنین برای نخستین بار همایش بزرگ عاشوراییان با حضور گسترده مردم و عزاداری حسینی ساعت ۱۷ در کرمانشاه که به نام دروازه کربلا مشهور است برگزار خواهد شد.
احمدی با اشاره به برگزاری همایش پیرغلامان حسینی در کرمانشاه: افزود: همایش پیرغلامان حسینی با حضور ۳۵۰ پیرغلام حسینی در استان کرمانشاه و در روزهای نخست ماه صفر و با حضور جمعی از پیرغلامان حسینی از دیگر کشورها برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: با توجه به در پیش بودن اربعین حسینی با تلاش مسئولان مرز خسروی نیز بازگشایی خواهد شد و به دستور استاندار کرمانشاه فرمانداران و شهرداران شهرهای در مسیر کربلا به زائران اربعین امکانات لازم را برای پذیرایی فراهم خواهد شد.

منبع : مهر نیوز