رویکرد جدید تبلیغات اسلامی فارس تمرکز زدایی از مرکز استان است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام و المسلمین حسن قانع بعد از ظهر شنبه در دیدار خود با مدیر کل آموزش و پرورش فارس، گفت: رویکرد سازمان تبلیغات اسلامی کشورتصدی گری در حوزه مدارس نیست اما به دنبال این است که نگاه ابزاری به فرایند تحصیل را کم‌کند. وی افزود: ما به دنبال این […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام و المسلمین حسن قانع بعد از ظهر شنبه در دیدار خود با مدیر کل آموزش و پرورش فارس، گفت: رویکرد سازمان تبلیغات اسلامی کشورتصدی گری در حوزه مدارس نیست اما به دنبال این است که نگاه ابزاری به فرایند تحصیل را کم‌کند.
وی افزود: ما به دنبال این هستیم که نگاه خانواده ها و محصلین این مقاطع تحصیلی را به سمتی پیش ببریم که ابزاری برای دستیابی به مقاصد آینده آنان نباشد.
مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس با بیان اینکه باید رویکرد تربیتی مدارس صدرا بیش از پیش در مدارس حاکم شود، ابراز کرد: در همین زمینه سازمان تبلیغات اسلامی ظرفیت های خوبی در سطح ستادی و استانی دارد و استان فارس هم از ظرفیت های دینی و بومی بلقوه ای برخوردار است که می تواند در خدمت این نگاه تربیتی قرار گیرد.
حجت الاسلام قانع، خواستار هم افزایی بیشتر اداره کل آموزش و پرورش فارس برای فراهم کردن توسعه فضای دینی و تربیتی در مدارس صدرا شد.
او ابراز کرد: ظرفیت های میدانی سازمان تبلیغات اسلامی علاوه بر ساختار مدارس صدرا، مساله دانشگاه فرهنگیان، توانمندی معلمان در سطوح مختلف، برنامه های علمی، فرهنگی و ترویجی در سطوح مختلف در مدارس است.
مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس، گفت: برای تربیت جوان تراز تمدن اسلامی که حضرت آقا در گام دوم انقلاب به آن تاکید دارند، این سازمان ظرفیتهای خوبی دارد.
حجت الاسلام قانع به نبود مدارس در شهرستان های فارس نیز گریزی زد و گفت: متاسفانه تمام این اتفاقات مبارک در مراکز استان ها می افتد و سر ریز آن کمتر در شهرستان ها اتفاق می افتد.
وی با بیان اینکه فارس یکی از استانهای کشور است که شمار شهرستان های آن بالا است، گفت: می طلبد که با یک سرمایه گذاری ویژه زمانی، سرمایه ای، مالی و برنامه ای در شهرستان های فارس زمینه راه اندازی مدارس صدرا فراهم شود.
مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی فارس اضافه کرد: برای تمرکز زدایی بیشتر در استان فارس این استان را به ۴ منطقه تقسیم کرده ایم تا بتوانیم دسترسی ها را بیشتر و زمینه اجرای برنامه های محتوایی خوبی را رقم بزنیم.
حجت الاسلام قانع در خاتمه بر لزوم دیده شدن شهرستان های فارس در برنامه کلان ارتباطی تاکید کرد.

منبع : مهر نیوز