رژیم صهیونیستی خطری برای کل بشریت است

به گزارش سردبیر پرس، «دیمیتری واسیلینکو» رئیس گروه همکاری شورای فدراسیون روسیه با «حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری» نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد. ذوالنوری در این دیدار، مواضع فدراسیون روسیه در خصوص توقف جنگ در غزه را مهم برشمرد و گفت: رژیم صهیونیستی نه تنها خطری برای منطقه، بلکه خطری برای بشریت […]

به گزارش سردبیر پرس، «دیمیتری واسیلینکو» رئیس گروه همکاری شورای فدراسیون روسیه با «حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری» نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
ذوالنوری در این دیدار، مواضع فدراسیون روسیه در خصوص توقف جنگ در غزه را مهم برشمرد و گفت: رژیم صهیونیستی نه تنها خطری برای منطقه، بلکه خطری برای بشریت است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه دو کشور تأثیرگذار در منطقه هستند و پارلمان‌های دو کشور می‌توانند در روابط دوستانه دو کشور تأثیرگذار باشند.
وی افزود: سالیان متمادی است که روابط ایران و روسیه بسیار خوب بوده و روند رو به رشد و رو به توسعه‌ای دارد و در عین حال که مشترکات مثبت فراوانی داریم، دارای دشمنان مشترک نیز هستیم.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مواضع ایران و روسیه در موضوعات مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی نزدیک است، خواستار همکاری هر چه بیشتر طرفین در عرصه‌های مختلف شد و مقابله با یکجانبه‌گرایی آمریکا را از مهمترین اهداف این همکاری‌ها برشمرد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی از فلسطین به عنوان موضوع مشترک دو کشور یاد کرد و مواضع فدراسیون روسیه در خصوص توقف جنگ در غزه را مهم برشمرد.
رئیس گروه همکاری شورای فدراسیون روسیه نیز با اشاره به موقعیت جغرافیایی روسیه و شرایط مناسب برای سرمایه‌گذاری، گفت: ظرفیت‌های بالایی برای گسترش همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف وجود دارد.
دیمیتری واسیلینکو در پایان این دیدار پیام ارسالی از «ویاچسلاو والودین» رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی را به حجت‌الاسلام ذوالنوری تقدیم کرد.

منبع : خبرگزاری مهر