رکوردشکنی کوین دورنت در NBA

کوین دورنت به دهمین بازیکن در تاریخ NBA تبدیل شد که از مرز ۲۸۰۰۰ امتیاز گذشت. به گزارش سردبیر پرس، کوین دورنت فوق ستاره تیم بسکتبال فینیکس سانز در لیگ بسکتبال NBA، در حالی که روز چندان درخشانی را پشت سر نگذاشت، موفق شد به رتبه دهم امتیازآورترین بازیکنان تاریخ این رقابت‌ها صعود کند. دورنت […]

کوین دورنت به دهمین بازیکن در تاریخ NBA تبدیل شد که از مرز ۲۸۰۰۰ امتیاز گذشت.
به گزارش سردبیر پرس، کوین دورنت فوق ستاره تیم بسکتبال فینیکس سانز در لیگ بسکتبال NBA، در حالی که روز چندان درخشانی را پشت سر نگذاشت، موفق شد به رتبه دهم امتیازآورترین بازیکنان تاریخ این رقابت‌ها صعود کند.
دورنت که در فصل ۲۰۱۹ – ۲۰۲۰ تقریبا کل مسابقات را به دلیل مصدومیت از دست داد، با ۱۵ امتیازی که در بازی امروز مقابل اورلاندو مجیک کسب کرد، رکورد مجموع امتیازات کل دوران حرفه‌ای خود در NBA را به ۲۸۰۰۰ امتیاز رساند.
کوین دورنت که یکی از اسطوره‌های بسکتبال جهان به شمار می‌رود؛ دو عنوان قهرمانی لیگ NBA، دو عنوان ارزشمندترین بازیکن فینال NBA و یک عنوان ارزشمندترین بازیکن فصل NBA را در کارنامه خود دارد. یک عنوان قهرمانی جام جهانی، دو عنوان قهرمانی المپیک و ۹ بار حضور در مسابقه آل‌استار NBA نیز از دیگر افتخارات ستاره فعلی تیم فینیکس سانز است. 

در حال حاضر لبران جیمز، فوق ستاره تیم بسکتبال لس‌آنجلس لیکرز با کسب ۳۹۷۰۴ امتیاز، در رتبه نخست رده‌بندی امتیاز آورترین بازیکنان تاریخ NBA قرار دارد و همچنان نیز با درخشش در ترکیب لیکرز، در حال ارتقای این رکورد تقریبا دست نیافتنی است.
انتهای پیام
منبع : ایسنا