زعفران در حمیدیه کشت شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مصطفی عبیاوی پیش از ظهر امروز دوشنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای از کشت یک هزار متر مربع زعفران در شهرستان حمیدیه خبر داد و اظهار کرد: کشت زعفران برای اولین بار در شهرستان در روستای شیخ زهراب از توابع مرکز خدمات خسرج به صورت آزمایشی به مساحت هزار متر مربع کشت […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مصطفی عبیاوی پیش از ظهر امروز دوشنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای از کشت یک هزار متر مربع زعفران در شهرستان حمیدیه خبر داد و اظهار کرد: کشت زعفران برای اولین بار در شهرستان در روستای شیخ زهراب از توابع مرکز خدمات خسرج به صورت آزمایشی به مساحت هزار متر مربع کشت شد.
وی اضافه کرد: کشت این محصول از مهرماه آغاز شده و تا پایان آذر ماه برداشت می‌شود. البته با توجه به توجیه اقتصادی زعفران متقاضی کشت این گیاه دارویی در شهرستان بالا است.
عبیاوی با عنوان اینکه پیش‌بینی می‌شود که سطح زیر کشت این گیاه دارویی در سال آینده افزایش داشته باشد، تصریح کرد: گل این گیاه در مصارف دارویی و غذایی استفاده می‌شود و در مناطقی که زمستان‌های ملایم و تابستان‌های گرم و خشک است، به خوبی رشد می‌کند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان حمیدیه بیان کرد: در این راستا باهدف بالا بردن راندمان تولید، سطح زیرکشت و حمایت از کشاورزان طرح‌ها و ایده‌های نوین بررسی می‌شود.