زمانبر بودن صدور پروانه های استاندارد، مسئله‌ساز شده است

سردبیر پرس/مرکزی رییس سازمان صمت استان مرکزی با بیان اینکه حجم نیروهای کارشناس استاندارد باید متناسب با شرایط صنفی و صنعتی استان باشد، گفت: زمانبر بودن صدور پروانه های استاندارد نیز خود مسئله ای شده است. علی جودکی سیزدهم آذرماه ۱۴۰۱ در نشست رییس سازمان ملی استاندارد با فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی و صنعتی […]

سردبیر پرس/مرکزی رییس سازمان صمت استان مرکزی با بیان اینکه حجم نیروهای کارشناس استاندارد باید متناسب با شرایط صنفی و صنعتی استان باشد، گفت: زمانبر بودن صدور پروانه های استاندارد نیز خود مسئله ای شده است.
علی جودکی سیزدهم آذرماه ۱۴۰۱ در نشست رییس سازمان ملی استاندارد با فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی و صنعتی استان مرکزی، با اشاره به اینکه در حوزه اصناف، کالیبراسیون وسایل سنجش مطرح است، اظهار کرد: در حال حاضر وسایل توزین همه الکترونیکی شده اند و استانداردهای اولیه برای کالیبراسیون در حال حاضر مفهوم ندارد و باید تغییر ماهیت این امر مدنظر قرار گیرد و استاندارد کالیبراسیون تغییر کند.

وی بیان کرد: گاهی استانداردها تدوین می شود، اما ممکن است اجرای آنها سختگیرانه باشد و در عمل چالش هایی بروز کند، به همین دلیل در برخی موارد بازنگری لازم است، همچنین اختلافی در حوزه مواد غذایی و دارو بین سازمان استاندارد و سازمان غذا و دارو وجود دارد، گاهی استانداردی توسط یکی از طرفین پذیرفته نمی شود و اینجا فقط واحد تولیدی متضرر می شود.

جودکی با بیان اینکه استان مرکزی، استانی صنعتی است و حجم واحدهای تولیدی مستقر در زرندیه برابر با استان ایلام است، گفت: حجم نیروی کار فعال در حوزه استاندارد باید متناسب با شرایط استان، ۳ هزار واحد صنعتی و ۷۰ هزار واحد صنفی این استان باشد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا