زمان برگزاری جشنواره دانشجوی نمونه اعلام شد/ معرفی ۳۶ دانشجو

جاماسب نوذری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به جزئیات بیست و هشتمین جشنواره دانشجویان نمونه کشوری گفت: در این جشنواره علاوه بر دانشجویان نمونه وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دانشجویان نمونه دانشگاه آزاد اسلامی نیز معرفی خواهند شد. وی ادامه داد: حدود ۳۵ الی ۳۶ […]

جاماسب نوذری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به جزئیات بیست و هشتمین جشنواره دانشجویان نمونه کشوری گفت: در این جشنواره علاوه بر دانشجویان نمونه وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دانشجویان نمونه دانشگاه آزاد اسلامی نیز معرفی خواهند شد.

وی ادامه داد: حدود ۳۵ الی ۳۶ دانشجو در بیست و هشتمین جشنواره دانشجویان نمونه کشوری معرفی و تقدیر خواهند شد.

مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان افزود: این جشنواره در فاصله روزهای ۳ الی ۶ اسفند ۹۸ در نهاد ریاست جمهوری با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار خواهد شد.

وی درباره ارائه تسهیلات به دانشجویان نمونه در این دوره افزود: یک سری تسهیلات در آئین نامه دانشجویان نمونه برای این دانشجویان پیش بینی شده است که می‌توان به ۶ امتیاز برای مصاحبه جذب هیئت علمی اشاره کرد.

نوذری گفت: این منتخبین در مقاطع پایین‌تر می‌توانند به مقاطع بالاتر راه یابند و جایزه نقدی هم برای این دانشجویان در نظر گرفته شده است که به دلیل اینکه این موضوع در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری متفاوت است هنوز نهایی نشده به زودی مشخص می‌شود.

وی درباره علت کاهش تعداد دانشجویان منتخب نمونه در سال جاری نسبت به سال گذشته گفت: در سال جاری بر روی برخی از شاخص‌ها تاکید شده است تا دانشجویانی که نمونه هستند انتخاب شوند، امسال همچنین کارآفرینی به شاخص‌های دانشجویان نمونه اضافه شده بود. یک دانشجوی نمونه باید توانایی داشته باشد که هم برای خود و هم برای دیگران کار ایجاد کند این موضوع مقداری باعث شده که امسال تعداد دانشجویان منتخبی که معرفی می‌شوند کم‌تر باشد.