زمان رسیدگی به پرونده های قضایی در مازندران کاهش یافت

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام صادق اکبری صبح دوشنبه در نشست بررسی مسائل قضائی استان از کاهش ۴۴ درصدی پرونده‌های جریانی دادگستری استان در سال گذشته خبر داد و گفت: دادگستری استان با کاهش حدود ۹۰ هزار پرونده موفق شد پرونده‌های جریانی را از ۱۹۸ هزار و ۶۴۸ فقره پرونده به ۱۱۱ هزار […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام صادق اکبری صبح دوشنبه در نشست بررسی مسائل قضائی استان از کاهش ۴۴ درصدی پرونده‌های جریانی دادگستری استان در سال گذشته خبر داد و گفت: دادگستری استان با کاهش حدود ۹۰ هزار پرونده موفق شد پرونده‌های جریانی را از ۱۹۸ هزار و ۶۴۸ فقره پرونده به ۱۱۱ هزار و ۱۹۶ فقره پرونده برساند.
وی افزود: این مسئله بیانگر میزان بالای ورودی و تلاش مضاعف کارکنان دادگستری در رسیدگی به پرونده‌ها است به شکلی که در دادگاه‌های تجدیدنظر استان نیز با همت همکاران ۱۹ هزار پرونده به ۶ هزار فقره کاهش یافته است که حدوداً ۶۵ درصد کاهش داشتیم.
عالی‌ترین مقام قضائی استان، رضایت مردمی را مهمترین اهداف سند تحول قضائی دانست و تصریح کرد: تحقق این سند در همه سطوح نیازمند همت و تلاش مجاهدانه کارکنان قضائی و اداری است که خوشبختانه ۸۳ درصد رضایتمندی مراجعان از عملکرد دادگستری کل استان در سامانه نظرسنجی قوه قضائیه ثبت شده است.
رئیس کل دادگستری استان همچنین از کاهش زمان رسیدگی از ۱۰۶ روزبه ۹۱ روز خبر داد وگفت: با تلاش شبانه روزی کادر قضائی واداری و تسریع در رسیدگی به پرونده‌های مسن، آمار این پرونده‌ها از ۵۶ هزار و ۶۲۸ پرونده به ۳ هزار و ۷۴۲ پرونده رسیده که در واقع ۹۴ درصد کاهش داشته است.
وی در بخش دیگری ازسخنانش گفت: نسبت به سال گذشته ابلاغ الکترونیکی نیز ۹ درصد افزایش داشته و از ۸۸ درصد به ۹۷ درصد رسیده است.