زمینه جلوگیری از بازگشت اعتیاد دوباره بهبودیافتگان فراهم شود

به گزارش سردبیر پرس، رضا ابراهیمی بعد از ظهر سه شنبه در جلسه شورای اجتماعی آذربایجان غربی افزود: در حوزه مبارزه با اعتیاد، کمپ‌ها زمانی پاسخگو خواهند بود که برای زمان پس از کمپ نیز برنامه ریزی شود. وی همچنین خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی از افرادی که مدتی در کمپ بودند، پس از بازگشت به […]

به گزارش سردبیر پرس، رضا ابراهیمی بعد از ظهر سه شنبه در جلسه شورای اجتماعی آذربایجان غربی افزود: در حوزه مبارزه با اعتیاد، کمپ‌ها زمانی پاسخگو خواهند بود که برای زمان پس از کمپ نیز برنامه ریزی شود.
وی همچنین خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی از افرادی که مدتی در کمپ بودند، پس از بازگشت به جامعه به دلیل بی توجهی به آنان، دوباره به همان نقطه اول بازگشته‌اند.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی افزود: یکی از برنامه‌هایی که مورد توجه و در دستور کار، موضوع صیانت از فرد بهبود یافته بعد از ترک اعتیاد و خروج از کمپ است.
ابراهیمی همچنین اضافه کرد: در کمپ‌های ترک اعتیاد، دوره‌های کارآموزی و کارورزی و همچنین یاریگران زندگی تشکیل می‌شود تا برای زمان پس از خروج از کمپ افراد بهبود یافته برنامه داشته و این افراد به آغوش خانواده بازگردند.
وی با تاکید بر رعایت حقوق بهبودیافتگان در جامعه، گفت: کمپ‌های موجود هدفشان حل مشکلات بوده و بنا داریم همدیگر را یاری کرده و در این حوزه ورود مؤثری داشته باشیم.

منبع : مهر نیوز