زنگ آغاز هفته بسیج در اردبیل نواخته شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، کلام‌الله صفری عصر دوشنبه در آئین استانی زنگ آغاز هفته بسیج اظهار کرد: بسیج در تمام شئون اجتماعی یار و مددکار مردم است. وی با گرامیداشت این هفته و تبریک به تمام بسیجیان تصریح کرد: بسیج مستضعفان با نگاه هوشمندانه امام راحل تشکیل شد تا در تمام عرصه‌ها یار و […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، کلام‌الله صفری عصر دوشنبه در آئین استانی زنگ آغاز هفته بسیج اظهار کرد: بسیج در تمام شئون اجتماعی یار و مددکار مردم است.
وی با گرامیداشت این هفته و تبریک به تمام بسیجیان تصریح کرد: بسیج مستضعفان با نگاه هوشمندانه امام راحل تشکیل شد تا در تمام عرصه‌ها یار و مددکار مردم مستضعف باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به اینکه هفته بسیج بهترین فرصت برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی است، گفت: در کنار تمام موفقیت‌ها، قطعاً یکی از اهداف بسیج مستضعفان ایجاد توانمندی لازم برای مقابله با انواع تهدیدات و رفع کبودها است.
صفری افزود: روزی مأموریت بسیج جنگیدن در جبهه‌ها بود ولی امروز بسیجیان در تمامی شئون اجتماعی ایفای نقش می‌کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: امروز مأموریت‌های بسیج تنوع بسیار زیادی دارد که سازندگی و محرومیت‌زدایی، بهداشت و درمان، جهاد تبیین و روشنگری و… از جمله مهمترین عرصه‌ها است که بسیجیان در آن ایفای نقش می‌کنند و با توجه به جنگ ترکیبی و شناختی لازم است دانش‌آموزان ما خود را برای ایفای نقش در تمام این عرصه‌ها آماده کنند.
صفری با اشاره به اجرای طرح شهید عجمیان اضافه کرد: امسال بسیجیان استان اردبیل در قالب طرح شهید عجمیان بیش از ۳۵۲ مدرسه را بازسازی و شاداب‌سازی کرده‌اند که در نوع خود کار بسیار بزرگی است.
وی همچنین با محکومیت حملات وحشیانه رژیم غاصب اسرائیل بیان کرد: اسرائیل جنایتکار توان مقابله با نیروهای مقاومت را ندارد و از همین رو بزدلانه اقدام به نسل‌کشی کودکان و نوزادان غزه کرده که اینها همه نشان از ضعف این غده سرطانی است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل یادآور شد: در این موضوع همه ما وظیفه داریم با تبیین و روشنگری در مورد جنایت‌های ۷۰ ساله اسرائیل، تمام مردم آزاده جهان را با آرمان فلسطین آزاد همراه کنیم.
به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سخنرانی معاون هماهنگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل، اجرای برنامه‌های دانش‌آموزی و نواختن زنگ از جمله بخش‌های دیگر این برنامه بود.