زور آزمایی حقوقی‌ها در کف کانال روانی شاخص

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، امروز بازار سهام اگر چه نسبت به ابتدای هفته حال و هوایی بهتر و حتی از حجم و ارزش معاملات بالاتری برخوردار بود اما همچنان با کمبود نقدینگی در گردش و بی اعتمادی کاملاً مشهود نسبت به ابهام‌ها و ریسک‌های سیستماتیک به سر می‌برد. در بازار امروز چربش خریداران اغلب […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، امروز بازار سهام اگر چه نسبت به ابتدای هفته حال و هوایی بهتر و حتی از حجم و ارزش معاملات بالاتری برخوردار بود اما همچنان با کمبود نقدینگی در گردش و بی اعتمادی کاملاً مشهود نسبت به ابهام‌ها و ریسک‌های سیستماتیک به سر می‌برد.
در بازار امروز چربش خریداران اغلب حقوقی نسبت به فروشندگان حقیقی حاضر در سهم‌های شاخص ساز که در کف کانال یک میلیون و پانصد هزار واحدی شاخص کل به صیانت از شرایط فعلی به خط شده‌اند، در حالی است که زورآزمایی حقوقی‌ها و صندوق‌های حامی بازار در بازار امروز به خوبی لمس می‌شد.
هرچند اخبار پیرامون برجام دوباره در کانون توجه فعالان ابزار قرار گرفته اما ابهام ناشی از سیاست‌های دولت و بانک مرکزی برای تغییر احتمالی نرخ بهره بانکی اصلی ترین پرسش این روزهای بازار است که حتی با برچیده شدن تحریم‌ها نیز می‌تواند همچنان پاشنه آشیل معامله گران بازار باشد.
به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، امروز سه شنبه ۷ تیر ماه ۱۴۰۱ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با افزایش ۱۰ هزار و ۳۶۰ واحدی به یک میلیون و ۵۱۴ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن اما با ۳.۷۹۷ واحدی عدد ۴۲۱ هزار و ۹۲ واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص بازار اول اما در حالی با ۷ هزار و ۴۳۶ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۱۴۵ هزار واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با ۲۱ هزار و ۳۳۸ واحد افزایش، به عدد ۲میلیون و ۹۱۲۹۳۸ هزار واحد رضایت داد.
در بورس تهران امروز ۶ میلیارد و ۱۴ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۳۷۵ هزار و ۷۴۷ نوبت داد و ستد شد که ارزشی بالغ بر ۴ هزار و ۶۹۰ میلیارد تومان را در برداشت.
در فرابورس نیز شاخص کل این بازار با ۸۷ واحد افزایش به رقم ۲۰ هزار و ۴۳۸ واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری ۲ میلیارد و ۹۶۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیش از ۵ هزار و ۹۰۶ میلیارد تومان معامله شد.
اصلی ترین نمادهای تأثیر گذار بر رشد امروز شاخص کل بورس تهران به ترتیب نمادهای “نوری” با ۸۵۹ واحد، “شپنا” با ۸۱۷ واحد و “شبندر” با ۶۴۶ واحد افزایش بودند در مقابل اما نمادهای معاملاتی “پارس” با ۱۵۶ واحد، “همراه” با ۸۳ واحد و “رمپنا” با ۶۰ واحد کاهش، بالاترین تأثیر منفی بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.

منبع : مهر نیوز