ساخت دو هزار و ۷۳ واحد نهضت ملی مسکن وارد مرحله اجرایی شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علیرضا عباس زاده چهارشنبه شب در شورای مسکن خراسان جنوبی اظهار کرد: واحدهای نهضت ملی مسکن در قاین به صورت ویلایی احداث خواهد شد. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: تا قبل از این به جهت کمبود زمین با کاربری مسکونی تصمیم بر این بود که واحدهای […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علیرضا عباس زاده چهارشنبه شب در شورای مسکن خراسان جنوبی اظهار کرد: واحدهای نهضت ملی مسکن در قاین به صورت ویلایی احداث خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: تا قبل از این به جهت کمبود زمین با کاربری مسکونی تصمیم بر این بود که واحدهای نهضت ملی مسکن در شهر قاین به صورت آپارتمانی احداث شوند.
عباس زاده با اشاره به اینکه با تأمین زمین مورد نیاز، قاین هم به جمع ۲۹ شهر استان که قرار است واحدهای نهضت ملی مسکن آنها به شکل ویلایی احداث شود، اضافه شد.
وی ادامه داد: با مصوبه شورای مسکن خراسان جنوبی، در کلیه شهرهای استان به استثنای شهر بیرجند، اراضی طرح نهضت ملی مسکن به صورت ویلایی واگذار می‌شوند که یک خبر خوب برای شهروندان محسوب می‌شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: در بیرجند به علت کافی نبودن زمین‌های با کاربری مسکونی، واحدهای طرح نهضت ملی مسکن به صورت آپارتمانی احداث خواهند شد.
عباس زاده گفت: امکان واگذاری قطعات مورد نیاز در شهر خوسف برای شهروندانی که در شهر بیرجند برای طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده و متقاضی احداث واحدها به شکل ویلایی باشند، وجود دارد.
وی با تأکید بر اینکه با وجود اینکه در شهر طبس واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن احداث شده اما تاکنون زیرساخت‌های لازم در این خصوص فراهم نشده، گفت: دستگاه‌های ارائه کننده این گونه خدمات باید هرچه زودتر نسبت به ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز اقدام نمایند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: متقاضیان قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در شهر بیرجند باید با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده تا ۱۹ دی ماه به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.
عباس زاده با بیان اینکه این افراد در دیگر شهرهای استان می‌توانند با مراجعه به ادارات راه و شهر سازی اقدامات مورد نیاز برای تشکیل پرونده را انجام دهند، یادآور شد: ساخت دو هزار و ۷۳ واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن توسط انبوه سازان وارد مرحله اجرایی شده است.