ساخت منازل تخریبی زلزله جاجرم پیش از فصل سرما

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، غلامرضا هوایی عصر دو شنبه در ستاد بحران خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: خراسان شمالی استانی حادثه خیز نیست و از این نظر در آرامش نسبی قرار داریم اما باید ضعف‌ها و نقاط قوت خود را در حوادث شناسایی کنیم. معاون عمرانی استاندار خراسان […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، غلامرضا هوایی عصر دو شنبه در ستاد بحران خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: خراسان شمالی استانی حادثه خیز نیست و از این نظر در آرامش نسبی قرار داریم اما باید ضعف‌ها و نقاط قوت خود را در حوادث شناسایی کنیم.
معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی با تاکید بر لزوم حضور مسئولان در مناطق زلزله زده، گفت: مردم برخی مناطق مدت‌ها است هیچ مسئولی را ندیدند که این یک ضعف بزرگ ما است.
وی از عملکرد اورژانس و دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در این حادثه انتقاد کرد و افزود: برخی دستگاه‌ها مانند ناجا، بسیج، هلال احمر و بنیاد مسکن عملکرد به موقع و مناسبی داشتند.
هوایی ادامه داد: مسئولان ملی در این حوادث فقط چند ساعت ابتدایی پاسخگو بوده و نسبت به مسئله حساس هستند لذا باید به صورت فوری تمام خسارت‌ها برآورد شده و اعلام شود.
معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: عملیات آواربرداری باید تا ۱۰ روز آینده به اتمام برسد تا روند بازسازی و ساخت منازل تخریبی با سرعت بیشتری انجام شود.
وی با تاکید بر اینکه بنیاد مسکن باید تا قبل از شروع فصل سرما و بارندگی عملیات بازسازی منازل تخریبی را به اتمام برساند، افزود: با هدف جلوگیری از حوادث ناشی از ریزش آوار با کمک نیروهای آموزش دیده منازل آسیب دیده تخلیه و تخریب شود.
هوایی در انتها گفت: ماسک و مواد ضد عفونی کننده در اختیار مردم زلزله زده قرار بگیرد و همچنین تست کرونا از آنان گرفته شود.