ساخت میکروسکوپی با قابلیت شناسایی جعل امضا و نوشته

مهندسان یک شرکت دانش بنیان میکروسکوپ نوری‌ای را به بازار معرفی کردند که با استفاده از آن می توان مواردی از تخلفات و یا جعل امضا را شناسایی کرد. معصومه ناصری از محققان این طرح در گفت‌وگو با سردبیر پرس، میکروسکوپ نوری سه بعدی را از جدیدترین دستاوردهای این شرکت دانش بنیان ذکر کرد و […]

مهندسان یک شرکت دانش بنیان میکروسکوپ نوری‌ای را به بازار معرفی کردند که با استفاده از آن می توان مواردی از تخلفات و یا جعل امضا را شناسایی کرد.

معصومه ناصری از محققان این طرح در گفت‌وگو با سردبیر پرس، میکروسکوپ نوری سه بعدی را از جدیدترین دستاوردهای این شرکت دانش بنیان ذکر کرد و گفت: این میکروسکوپ برای تصویربرداری از نمونه های مختلف به صورت سه بعدی کاربرد دارد.
وی با اشاره به مکانیزم عملکردی این دستگاه، اظهار کرد: این میکروسکوپ در استپ و زوم های مختلف، از سطح نمونه تصویربرداری می کند و با توجه به نرم افزاری که برای سیستم تعریف شده است، این تصاویر با یکدیگر تلفیق می شوند و یک تصویر سه بعدی به محققان ارائه خواهد داد.
ناصری، یکی از کاربردهای این میکروسکوپ را در کشف جرایم ذکر کرد و توضیح داد: از آنجایی که این دستگاه تصویر سه بعدی ارائه می دهد؛ از این رو با استفاده از این میکروسکوپ می توان تفاوت دو نوشته و یا امضا را تشخیص داد.
انتهای پیام

منبع : ایسنا