ساخت و ساماندهی ۳۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در کشور

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، داریوش امانی ظهر شنبه در بازدید از راه‌های روستایی خوی اظهار کرد: اعتبارات ساخت و توسعه راه‌های روستایی استانی شده و با توجه به مختصات و شرایط ابلاغ شده با تخصیص قیر لازم بزودی کار آسفالت آنها نیز آغاز می‌شود. وی ادامه داد: در کشور سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، داریوش امانی ظهر شنبه در بازدید از راه‌های روستایی خوی اظهار کرد: اعتبارات ساخت و توسعه راه‌های روستایی استانی شده و با توجه به مختصات و شرایط ابلاغ شده با تخصیص قیر لازم بزودی کار آسفالت آنها نیز آغاز می‌شود.
وی ادامه داد: در کشور سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در قالب طرح ابرار ۱ و ۲ بعد از بهسازی و ساخت، آماده آسفالت شده است و بیش از سه هزار کیلومتر هم در مناطق روستایی در حال زیر سازی برای ساخت و آماده سازی برای آسفالت است
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی هم در این بازدید گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه بهسازی و آسفالت راه روستاهای بالای ۲۰ خانوار در اولویت قرار دارند که تعداد این روستاها در استان ۶۰۴ روستا است.
ارسلان شکری افزود: در حال حاضر ۳۰۰ کیلو متر راه روستایی در استان بهسازی شده است که با تخصیص اعتبار و با رعایت شاخص‌های برخورداری یا عدم برخورداری روستاها آسفالت می‌شوند.
وی با بیان اینکه استان از لحاظ آسفالت راه‌های روستایی از میانگین کشوری ۸ درصد عقب هست، اظهار کرد: با آسفالت این مقدار راه روستایی بخشی از این عقب ماندگی‌ها جبران می‌شود.
مدیر راهداری و حمل و نقل جاده است خوی هم از بهسازی و آسفالت ۶۰ کیلومتر راه روستایی خوی خبر داد و گفت: ۲۰ کیلومتر از این طرح‌ها اجرا و به بهره برداری رسیده و بقیه نیز تا پایان امسال تکمیل می‌شود.
اصغر کاظمی اعتبارات این طرح‌ها را بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با بهره‌برداری از طرح‌های راهسازی در مناطق روستایی بیش از سه هزار خانوار از مزایای این طرح‌ها بهره‌مند می‌شوند.
وی اظهار کرد: طرح ساماندهی سه راهی ایواوغلی به عنوان تقاطع مهم ارتباطی استان‌های آذربایجان غربی و شرقی با پایانه‌های رازی و بازرگان از دیگر طرح‌های حوزه راهسازی شهرستان خوی است.