ساخت ۴۵ واحد مسکونی برای ایتام خراسان شمالی

مجید الهی راد در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به آغاز ساخت ۴۵ واحد مسکونی ویژه ایتام نیازمند خراسان شمالی اظهار کرد: این واحدها هم اکنون بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان شمالی در رابطه با منابع مورد نیاز برای ساخت این واحدها، گفت: برای ساخت […]

مجید الهی راد در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به آغاز ساخت ۴۵ واحد مسکونی ویژه ایتام نیازمند خراسان شمالی اظهار کرد: این واحدها هم اکنون بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان شمالی در رابطه با منابع مورد نیاز برای ساخت این واحدها، گفت: برای ساخت هر واحد مسکونی ایتام بیش از ۱۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شد که ۵۰ میلیون تومان آن به‌صورت بلاعوض از محل منابع کمیته امداد و صدوق توسعه ملی و همچنین ۵۰ میلیون تومان نیز تسهیلات بانک‌های قرض‌الحسنه بود.
وی افزود: در حال حاضر با توجه به گرانی مصالح برای تکمیل این واحدها حدود ۵۰ میلیون تومان اعتبار دیگر نیاز است که این نهاد در تلاش است با رایزنی این منابع را جذب و در اسرع وقت واحدهای مسکونی ایتام را در اختیار این خانواده‌ها قرار دهد.
الهی راد متراژ واحدهای مسکونی در حال احداث را به‌طور میانگین ۶۰ متر عنوان کرد و گفت: امیدواریم با ورود حامیان و خیران بتوانیم برای تمامی ایتام نیازمند استان منزل مسکونی مقاوم بسازیم.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در انتها بیان کرد: هم‌اکنون ۶ هزار و ۵۷۲ نفر یتیم و فرزند محسنین نیازمند تحت حمایت این نهاد قرار دارند که ۳ هزار و ۳۳۴ نفر از این کودکان خاصه یتیم و باقی‌مانده فرزندان خانواده‌های نیازمند هستند.

منبع : خبرگزاری مهر