سازمان ملل خواستار جلوگیری از تشدید تنش روسیه و آمریکا شد

به گزارش سردبیر پرس به نقل از تاس، «فرهان حق»، معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل روز جمعه گفت: «آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد از روسیه، ایالات متحده و ناتو می‌خواهد از اقداماتی که ممکن است منجر به تشدید اوضاع شود، خودداری کنند.» او گفت: «دبیرکل از طرفین می‌خواهد که از هرگونه لفاظی و هر […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از تاس، «فرهان حق»، معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل روز جمعه گفت: «آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد از روسیه، ایالات متحده و ناتو می‌خواهد از اقداماتی که ممکن است منجر به تشدید اوضاع شود، خودداری کنند.»
او گفت: «دبیرکل از طرفین می‌خواهد که از هرگونه لفاظی و هر چیزی که می‌تواند اوضاع را تشدید کند اجتناب کنند.»
گوترش روز پنجشنبه نیز گفته بود که به نظرش گفت‌وگو بین روسیه، ایالات متحده و ناتو بسیار مهم است زیرا جامعه جهانی نگران تشدید تنش فعلی است. او خواستار پرهیز از هر نوع رویارویی که برای اروپا و جهان فاجعه بار خواهد بود، شد.
مذاکرات روسیه، آمریکا و روسیه و ناتو در مورد تضمین‌های امنیتی در اوایل این هفته برگزار شد. روز دوشنبه، ژنو میزبان رایزنی‌های روسیه و آمریکا در مورد این موضوعات بود. روز پنجشنبه نشست شورای روسیه و ناتو در بروکسل و نشست شورای دائمی سازمان امنیت و همکاری اروپا روز پنجشنبه در وین برگزار شد.
در ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱، وزارت امور خارجه روسیه پیش نویس توافق نامه‌های مسکو و واشنگتن در مورد تضمین‌های امنیتی و اقدامات تضمین امنیت روسیه و کشورهای عضو ناتو را منتشر کرد.