سازمان ملل رویکرد زیست بومی در تالاب های ایران را تقویت می کند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، یوسف علی‌احمدی روز سه شنبه در نشست بازبینی برنامه مدیریت جامع تالاب بین المللی زریبار که در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: طرح حفاظت تالاب‌های ایران پروژه مشترک بین سازمان حفاظت محیط زیست و برنامه توسعه سازمان ملل است. وی هدف از طرح مذکور را استقرار رویکرد زیست بومی برای […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، یوسف علی‌احمدی روز سه شنبه در نشست بازبینی برنامه مدیریت جامع تالاب بین المللی زریبار که در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: طرح حفاظت تالاب‌های ایران پروژه مشترک بین سازمان حفاظت محیط زیست و برنامه توسعه سازمان ملل است.
وی هدف از طرح مذکور را استقرار رویکرد زیست بومی برای حفاظت مؤثر و بهینه تالاب‌ها خواند و اضافه کرد: در این راستا امروز نشستی به منظور بررسی نقش و مسئولیت دست اندرکاران اجرای این طرح و برنامه مدیریت جامع تالاب زریبار برگزار شده است.
مسئول هماهنگ کننده طرح حفاظت از تالاب‌های ایران در سازمان حفاظت محیط زیست کشور افزود: در برنامه جامع تالاب بین المللی زریبار، ذینفعان و دستگاه‌های ذیربط مشخص شده و نمایندگان این دستگاه‌ها برای اجرای اقدامات لازم در راستای حفظ این تالاب باید از دستگاه مرکزی خود اعتبارات لازم را اخذ کنند.
احمدی یادآور شد: برنامه مدیریت جامع تالاب زریبار یک سند بالادستی است و مصوبه شورای برنامه‌ر یزی را دارد و مفاد آن لازم الاجراست.
وی تصریح کرد: تالاب زریبار مریوان با همه مشکلاتی که دارد نسبت به سایر تالاب‌های کشور وضعیت بهتری دارد و به دنبال تقویت مشارکت دستگاه‌ها در حفاظت این تالاب هستیم که با تحقق این مهم به اهداف تعیین شده خواهیم رسید.

منبع : مهر نیوز