سازمان ملل: ۷۰ درصد قربانیان در غزه زنان و کودکان هستند

به گزارش سردبیر پرس به نقل از پایگاه شبکه خبری الجزیره، صندوق جمعیت سازمان ملل متحد اعلام کرد که حدود ۷۰ درصد از قربانیان تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه که از ۴۵ روز پیش تاکنون ادامه پیدا کرده، زنان و کودکان هستند. این سازمان در توئیتی در شبکه ایکس «توئیتر سابق» ضمن اعلام این موضوع […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از پایگاه شبکه خبری الجزیره، صندوق جمعیت سازمان ملل متحد اعلام کرد که حدود ۷۰ درصد از قربانیان تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه که از ۴۵ روز پیش تاکنون ادامه پیدا کرده، زنان و کودکان هستند.
این سازمان در توئیتی در شبکه ایکس «توئیتر سابق» ضمن اعلام این موضوع تاکید کرد که زنان و کودکان فلسطینی شایستگی زندگی را دارند و نباید به عنوان اهداف نظامی به کار گرفته شوند.
رژیم صهیونیستی در طول حملات یک و نیم ماهه خود به نوار غزه بیشتر زیرساخت‌های غیرنظامی و انسانی را هدف قرار داده تا بتواند با سیاست زمین سوخته مانع از بازگشت فلسطینیان به نوار غزه شود. در طول این مدت بسیاری از بیمارستان‌های غزه از کار افتاده و برخی از آنها نیز هدف حملات توپخانه ای و موشکی قرار گرفته‌اند که صدها قربانی بر جای گذاشته است. بعد از محاصره و یورش اخیر نظامیان صهیونیستی به بیمارستان شفاء در شمال غزه، نظامیان صهیونیست از دیشب و بامداد امروز بیمارستان اندونزیایی را هدف گلوله باران خود قرار دادند.
همچنین ریاض منصور نماینده دائم تشکیلات خودگردان فلسطین در سازمان ملل متحد تاکید کرد که جنایت‌ها و تروریسمی که اسرائیل در نوار غزه به راه انداخته، توهینی ضد تمامی انسانیت به شمار می‌رود و به هیچ بهانه‌ای نمی‌توان آن را توجیه کرد. وی این موضوع را در نامه‌هایی مطرح کرد که در خصوص تحولات غزه به دبیرکل سازمان ملل متحد، رئیس دوره‌ای شورای امنیت و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارسال کرد.

منبع : مهر نیوز