سازوکار تأدیه بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی مشخص شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس و در جریان رسیدگی به لایحه برنامه هفتم توسعه با جز ۱ بند الحاقی ۱ ماده ۲۹ این لایحه موافقت کردند. بر اساس این مصوبه، دولت مکلف است در طول اجرای قانون برنامه در قالب بودجه سنواتی نسبت […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس و در جریان رسیدگی به لایحه برنامه هفتم توسعه با جز ۱ بند الحاقی ۱ ماده ۲۹ این لایحه موافقت کردند.
بر اساس این مصوبه، دولت مکلف است در طول اجرای قانون برنامه در قالب بودجه سنواتی نسبت به تأدیه بدهی حسابرسی شده خود به سازمان تأمین اجتماعی از محل سهام قابل واگذاری دولت در قالب قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی و اصلاحات بعدی آن، واگذاری املاک مازاد بر نیاز دستگاه‌های اجرایی، تأدیه نقدی در بودجه سنواتی، اوراق بهادار قانونی و امتیازات مورد توافق، اقدام کند.
این بند شامل دستگاه‌های زیر نظر مقام معظم رهبری و قوای مقننه و قضائیه و نهادهای عمومی غیردولتی نمی‌شود.
تبصره- در اجرای حکم این بند باید سالانه حداقل ده درصد (۱۰%) بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی تسویه گردد و هرگونه تعهد جدید برای سازمان تأمین اجتماعی باید در قانون بودجه همان سال پیش بینی و تأمین شود.

منبع : خبرگزاری مهر