سازوکار کاهش نیم واحد درصدی مالیاتی کارفرمایان مشخص شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، نمایندگان در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، ۳۰ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه، با بند (ص) ماده ۲۹ این لایحه موافقت کردند. بر اساس این مصوبه، معافیت ۲۰ درصد سهم کارفرمایی موضوع قانون معافیت از پرداخت سهم بیمه کارفرمایانی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، نمایندگان در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، ۳۰ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه، با بند (ص) ماده ۲۹ این لایحه موافقت کردند.
بر اساس این مصوبه، معافیت ۲۰ درصد سهم کارفرمایی موضوع قانون معافیت از پرداخت سهم بیمه کارفرمایانی که حداکثر ۵ نفر کارگر دارند مصوب ۱۳۶۱/۱۲/۱۶ برای کارفرمایانی که درآمد سالیانه آنان از ۱۵ برابر معافیت موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات‌های مستقیم بیشتر است، سالانه نیم واحد درصد کاهش می‌یابد.
آئین نامه اجرایی این بند در مورد کارگاه‌های مشمول تا شش ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.
مشارکت دولت بابت سهم کارفرمایی در پرداخت حق بیمه مذکور معادل حداقل دستمزد و مازاد بر آن به طور کامل بر عهده کارفرما است.

منبع : خبرگزاری مهر