سالانه ۵۰۰ هزار تن محصولات باغی و زراعی در زنجان تولید می شود

جواد تاراسی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با بیان اینکه سالانه بیش از ۵۰۰ هزار تن انواع محصولات باغی و زراعی در استان زنجان تولید می‌شود، گفت: سیب رتبه دوم تولید در استان را دارد. وی با بیان اینکه بیش از ۱۳۴ هزار تن سیب در استان تولید می‌شود، اظهار کرد: کیفیت سیب تولیدی […]

جواد تاراسی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با بیان اینکه سالانه بیش از ۵۰۰ هزار تن انواع محصولات باغی و زراعی در استان زنجان تولید می‌شود، گفت: سیب رتبه دوم تولید در استان را دارد.
وی با بیان اینکه بیش از ۱۳۴ هزار تن سیب در استان تولید می‌شود، اظهار کرد: کیفیت سیب تولیدی استان بسیار بالا بوده و قابلیت صادرات دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: کشاورزان بر حسب تجربه گذشته سیب‌ها را موقع برداشت سورت و بسته بندی می‌کنند و سیب‌هایی که قابلیت صادراتی دارند را در سردخانه‌ها ذخیره می‌کنند تا در مواقع نیاز به بازار تزریق کنند.
تاراسی با بیان اینکه استان زنجان در فرآوری محصولات کشاورزی عملکرد خوبی در کشور دارد، تاکید کرد: این استان چند کارخانه فرآوری سیب دارد و سیب‌های که پا درختی هستند از طریق سازمان جهاد کشاورزی استان به کارخانه فروخته می شود.
وی ابراز داشت: جهاد کشاورزی استان زنجان برای فرآوری محصولات کشاورزی برنامه ریزی لازم را دارد.