ساماندهی بیش از ۱۵۰۰ گروه جهادی در کردستان

اصغر عزیزی فر در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: بسیج سازندگی سپاه بیت المقدس کردستان برابر با ابلاغ و برنامه‌های که در دستور کار قرار گرفت هزار و ۵۴۰ گروه جهادی را سازماندهی کرد. وی افزود: این گروه‌ها در سامانه اطلس جهادی که یک سامانه در بستر اینترنت است سازماندهی شده […]

اصغر عزیزی فر در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: بسیج سازندگی سپاه بیت المقدس کردستان برابر با ابلاغ و برنامه‌های که در دستور کار قرار گرفت هزار و ۵۴۰ گروه جهادی را سازماندهی کرد.
وی افزود: این گروه‌ها در سامانه اطلس جهادی که یک سامانه در بستر اینترنت است سازماندهی شده و امور مرتبط با ثبت کارها و اقدامات این گروه‌ها در این سامانه بازتاب داده می‌شود.
مسئول بسیج سازندگی سپاه بیت المقدس کردستان اظهار داشت: گروه‌های جهادی تشکیل شده در سطح استان متشکل است از گروه‌های جهادی پایگاه محور، محله محور و گروه‌های جهادی تخصصی که همگی زیر نظر اقشار مهندسین، فرهنگیان و سایر اقشار در حال خدمت رسانی به مردم هستند.
عزیزی فر افزود: در گستره استان کردستان سه قرار گاه جهادی محرومیت زدایی در شهرستان‌های سقز، بیجار و کامیاران تشکیل شده است که آماده عملیات و مأموریت هایی هستند که بنا به ضرورت کارهای پیش آمده و در حوادث غیر مترقبه همانند سیل و زلزله فعالیت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۱ گروه‌های جهادی در پروژه آب رسانی به ۱۶۹ روستای استان کردستان که دارای تنش آبی هستند مشغول فعالیت هستند و در بحث سازندگی به همکاران در این حوزه یاری می‌رسانند.
عزیزی فر بیان داشت: برگزاری کلاس‌های قرآن در اوقات فراغت تابستانی، فعالیت گروهای جهادی طلاب در مساجد و مناطق روستایی، برگزاری کلاس‌های تقویتی در مدارس، حضور جهادی پزشکان و دندانپزشکان جهادی و دام پزشکان در سطح استان از دیگر فعالیت‌های این گروه هاست.
وی افزود: یکی از مباحثی که در فصل تابستان ویژه گروهای جهادی در حال پیگیری است و در روزهای آینده به افتتاح خواهد رسید، طرح هجرت است که در آن دانش آموزان با استفاده از امکانات و ظرفیت‌های گروه‌های پشتیبان بسیج سازندگی اقدام به نو سازی و رنگ آمیزی مدارس خود می‌کنند.

منبع : مهر نیوز