سامانه بارشی آذربایجان غربی رافرا می گیرد/احتمال طغیان رودخانه ها

مهدی صابری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: طبق نقشه‌های پیش بینی هواشناسی استان با فعالیت امواج بارشی در منطقه احتمال طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر عمومی از فردا، دوشنبه وجود دارد. صابری خاطرنشان کرد: در این مدت رگبارهای بهاری به صورت باران همراه با رعد و برق و وزش باد در اغلب […]

مهدی صابری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: طبق نقشه‌های پیش بینی هواشناسی استان با فعالیت امواج بارشی در منطقه احتمال طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر عمومی از فردا، دوشنبه وجود دارد.
صابری خاطرنشان کرد: در این مدت رگبارهای بهاری به صورت باران همراه با رعد و برق و وزش باد در اغلب نقاط استان روی خواهد داد که در نقاط مستعد به صورت تگرگ خواهد بود.
وی با اشاره به صدور هشدار نارنجی افزود: بارش‌های رگباری و رعد و برق از روز دوشنبه در استان آغاز می‌شود و بارش تگرگ هم در نقاط مستعد پیش بینی می‌شود.
صابری ادامه داد: این بارش‌ها و مخاطرات تا روز چهارشنبه در استان ادامه دارد و جنوب و مرکز استان بیشتر تحت تأثیر این امواج بارشی است.
رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: احتمال برخورد صاعقه و آسیب به سازه‌های موقت، گلخانه‌ها و بنرهای تبلیغاتی در اثر تندبادهای لحظه‌ای نیز دور از انتظار نیست.
صابری گفت: در ۲۴ ساعت گذشته دمای ارومیه بین ۹ و ۲۴ درجه سانتی گراد در نوسان بوده است و چالدران خنک‌ترین شهر با مثبت سه درجه سانتی گراد و شهر پلدشت گرم‌ترین نقطه استان با ۲۸ درجه سانتی گراد بالای صفر بود.

منبع : مهر نیوز