سامانه بارشی جدید از روز شنبه وارد آذربایجان شرقی می‌شود

به گزارش سردبیر پرس، افشین ابراهیمی با اعلام این خبر گفت: نقشه‌های پیشیابی هواشناسی نشان می‌دهد سامانه بارشی جدید از روز شنبه ۱۷ دی ماه وارد استان شده و در کلیه نواحی استان باعث بارش برف و مه، وزش باد گاهی تا نسبتاً شدید وکاهش نسبی دما خواهد شد و تا روز سه شنبه ۲۰ […]

به گزارش سردبیر پرس، افشین ابراهیمی با اعلام این خبر گفت: نقشه‌های پیشیابی هواشناسی نشان می‌دهد سامانه بارشی جدید از روز شنبه ۱۷ دی ماه وارد استان شده و در کلیه نواحی استان باعث بارش برف و مه، وزش باد گاهی تا نسبتاً شدید وکاهش نسبی دما خواهد شد و تا روز سه شنبه ۲۰ دی ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به بارش برف بویژه روز یکشنبه و دوشنبه، افزود: لغزندگی، مه گرفتگی، کولاک برف و اختلال در تردد (بویژه در گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی استان) دور از انتظار نبوده و توصیه می‌شود از سفرهای غیر ضروری و فعالیت‌های کوهنوری اجتناب، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی در جاده‌های کوهستانی، صرفه جویی در مصرف حامل‌های انرژی و همچنین اقدامات پیشگیرانه در مورد برف روبی انجام گیرد.
ابراهیمی با اشاره با بارش برف در ۲۴ ساعت گذشته، گفت: طبق پیش بینی‌های صادر شده، شاهد بارش برف در اکثر نقاط استان هستیم که بیشترین بارش با ۱۰/۱ میلیمتر در ۲۴ گذشته از شهرستان سراب گزارش شده است.
وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ورزقان با ۹ درجه سانتیگراد زیر صفر، سردترین و کلیبر با ۱۶ درجه بالای صفر گرم‌ترین شهر استان به ثبت رسیده است.
مسئول روابط عمومی هواشناسی آذربایجان شرقی تاکید کرد: به هم استانی‌های عزیز توصیه می‌شود اقدامات پیشگیرانه لازم جهت جلوگیری از حوادث و خسارات احتمالی بعمل آوردند.

منبع : مهر نیوز