سختی زمستان دوباره مردم انگلیس را اسیر می‌کند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس به نقل از راشاتودی، مؤسسه کورنوال اعلام کرد که از ماه ژانویه دوباره هزینه قبوض انرژی مردم انگلیس به روال قبل باز خواهد گشت و افزایش زیادی را تجربه خواهد کرد. این مؤسسه می‌گوید هزینه برق خانوارهای معمولی تا ۲۳۹۵ دلار خواهد رسید. اگرچه میزان هزینه قبوض انرژی در انگلیس […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس به نقل از راشاتودی، مؤسسه کورنوال اعلام کرد که از ماه ژانویه دوباره هزینه قبوض انرژی مردم انگلیس به روال قبل باز خواهد گشت و افزایش زیادی را تجربه خواهد کرد.
این مؤسسه می‌گوید هزینه برق خانوارهای معمولی تا ۲۳۹۵ دلار خواهد رسید.
اگرچه میزان هزینه قبوض انرژی در انگلیس نسبت به بیشینه سال گذشته و بحران انرژی در اروپای غربی کمتر است اما هنوز نسبت به سال‌های قبل و پیش از درگیری نظامی روسیه و اوکراین و واکنش تحریمی اتحادیه اروپا بسیار بالاتر است.
دولت انگلیس از سال گذشته برای توزیع برق و گاز در این کشور سقف قیمت تعیین کرده بود اما این قانون در ابتدای سال ۲۰۲۴ منقضی خواهد شد.
کورنوال اعلام کرده که منازعات ژئوپلیتیک، در کنار اختلال در جریان خط لوله انتقال گاز فنلاند در حوزه دریای بالتیک، در کنار درگیری در سزمین های اشغالی بین رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت فلسطینی، به همراه اعتصابات کارگری در تأسیسات گازی استرالیا از جمله مواردی هستند که به افزایش قیمت گاز برای مردم انگلیس در فصل زمستان پیش رو منجر خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر